Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ömer Kantar’ın İsmini Yaşatma Seferberliği...

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Ömer Kantar’ın İsmini Yaşatma Seferberliği...
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, hayatını kaybeden buz hokeyci Ömer Kantar’ın ismini ölümsüzleştirmek için çalışma başlattı. Tarsus’ta hunharca katledilen Özgecan Aslan’ın isminin Antalya GHSİM Gençlik Merkezi’ne verilmesinin ardından. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri de Özgecan Aslan’ın anısına kütüphane oluşturmak için çalışma başlatmıştı. Şimdi de Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Lenf Kanseri ile mücadelesini geçtiğimiz günlerde kaybeden ve kansere yenik düşerek spor camiasını yasa boğan Ömer Kantar’ın adını ölümsüzleştirmek için çalışma başlattı. Buz Hokeyci ve Buz Hokeyi Antrenörü Ömer Kantar’ın hayatını kaybettiği andan itibaren Gençlik Lideri Yaser Taşkesenlioğlu, sosyal medya aracılığı ile buz salonlarından birine Ömer Kantar isminin verilmesini gündeme getirmiş ve kamuoyu oluşturmuştu. Bu olayın geniş kitlelerde olumlu yankı bulması ile harekete geçen Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil de, bir çalışma başlatarak, Ömer Kantar’ın isminin bir buz salonu tesisine verilmesi için hamle yaptı. Erzurumlu bürokrat, Ömer Kantar’ın ailesine gerçekleştirdiği ziyarette, ailenin acısını hafifletmek için Erzurum GHSİM olarak, Ömer Kantar’ın ismini ölümsüzleştirmek için çalışma başlattıklarını söyledi. Taşkesenligil, “Biz Ömer Kantar’ın ismini ölümsüzleştirmek istiyoruz. Onun devamlı hatırlanması için tesislerimizden birine Ömer Kantar ismini vermek istiyoruz. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Genel Müdürlüğümüze gerekli yazışmaları yaptık” diye konuştu.
KAMUOYUNDA OLUMLU YANKI BULDU
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Buz Hokeyci Ömer Kantar’ın adını bir tesise vermesi çalışması kamuoyunda önemli yankı buldu. Ömer Kantar’ın sağlığında Erzurumlu çocuklara buz hokeyi ve buz patenini sevdirdiğini ve önemli katkılar sunduğunu belirterek, kansere yenik düşen sporcunun isminin yaşatılmasına sıcak bakıyor. Vatandaşlar, “Böyle bir girişimde bulunan Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile tüm aracı olan isimlere teşekkür ediyoruz” dedi.
ÇARŞAMBA GÜNÜ MEVLİD OKUTULACAK
Bu arada kanserden hayatını kaybeden Buz Hokeyci ve Buz Hokeyi Antrenörü Ömer Kantar için yarın Akşam Namazına müteakip Ulu Cami de Mevlidi Şerif Okutulacak. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, tüm Erzurum halkını mevlidi şerife davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömer Kantar’ın İsmini Yaşatma Seferberliği...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN