Aktif İş Kadınlarından ‘Aile’ Semineri

Giriş Tarihi: 11.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Aktif İş Kadınlarından ‘Aile’ Semineri
Aktif İş Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği tarafından “Aile İçi İletişim, Çevre ve Çocuk Sağlığı” semineri düzenlendi. Aziziye Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen seminere, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Şermin Zil konuşmacı olarak katıldı. İlçedeki bayanların büyük ilgi gösterdiği seminerin açılış konuşmasını yapan Erzurum Aktif İş Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Saltuklu, Dünya Kadınlar Günü’nün bur süre önce kutlandığını hatırlatarak, “Kadınlar Günü’nün anlamı; cinayetlere, itilip kakılmaya değil, evladına iyi bir anne, beyine sadık ve saygıya değer bir eş, torunlarına hürmete layık bir nene olduğunu hatırlamaktı. Hükümdar beyleri toplamış, ben sizin hanınızım, solumda oturan eşim de benim hanımdır demiş. İşte eşine böyle bir anlayışla seslenen geleneğimiz nasıl oldu da cinayetlerle, sığınma evleriyle, kadının mağduriyetiyle karşı karşıya kaldı. İnşallah kadının saygıya değer anlayışını yaygınlaştırır, iyi haberlerle karşılaşırız.” dedi.
“Bu anlayışı yaygınlaştırmak için derneğimiz Aziziye ilçesi sınırları içerisinde kurulmuş aktif faaliyetlerini sürdüren kadın derneklerinden birisidir.” diyen Saltuklu, “Derneğimizin temel amacı, kadınlarımızın ev ekonomisine katkı sağlamalarına ortam hazırlamak için emek sarf etmektedir. Bu çabamıza destek olan Erzurum Valiliği, Aziziye Kaymakamlığı, Aziziye Belediye Başkanlığı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı, Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Koordinatörlüğü, Erzurum İl Dernekler Müdürlüğü’ne ayrı ayrı hepsine teşekkür ederim.” diye konuştu.
Sosyal faaliyetlere de dernek olarak büyük önem verdiklerinin altını çizen Saltuklu, düzenledikleri seminerin sosyal içerikli aile, çevre ve çocuk iletişimi üzerine olduğunu sözlerine ekledi.
Seminerde daha sonra Şermin Zil, aile içi iletişim, çevre ve çocuk sağlığı alanında katılımcı bayanlara bilgiler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aktif İş Kadınlarından ‘Aile’ Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN