SP Gik Üyesi Çalık’tan 12 Mart Mesajı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
SP Gik Üyesi Çalık’tan 12 Mart Mesajı
Saadet Partisi GİK Üyesi Faik Çalık, 12 Mart ’un düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Çalık mesajında şunları kaydetti; “12 Mart Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümünde tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Şehitlerimiz insan için en değerli varlıkları olan canlarını Vatan ve mukaddesat uğrunda feda ederek görevlerini yapmışlardır.
Millet olarak şunu asla unutmamalıyız ki tarih, ders alınmazsa tekerrür eder. Bugün de çok kritik bir dönemden geçiyoruz. Düşmanlarımızın kötü emelleri devam etmektedir. Dünkü fiili işgallerin yerini bugün siyasi, ekonomik ve kültürel işgaller almaktadır. Herkesin aklını başına alması ve Kurtuluş Bayramını bu bilinçle kutlaması gerekir. Atalarımız ne güzel söylemişler;‘İster isen sulh-u salah, hazır ol cenge’!
Biz her zaman madden ve manen güçlü olmalıyız. Madden güçlü olacağız ki, hem sömürülmeyeceğiz, hem de bize karşı kötü emel besleyenlere karşı caydırıcı olacağız. Manen güçlü olacağız ki, hem dünya hem ahiret saadetine erişelim. Milli Görüş olarak bunun için kırk yılı aşkın bir zamandır maddi ve manevi kalkınmanın birlikte yürütülmesinin önemi üzerinde duruyor ve bunun mücadelesini veriyoruz.
MİLLETİMİZİ KURTULUŞ PROGRAMLARINDAN KURTARMAK GEREK!
Kurtuluş Programlarının Mana Ve ruh Olarak gözden geçirilmesi gerektiği; Ülkemizi İşgal etmek isteyenlerin Kültürlerini yansıtan dans,şarkı,,müzik ve eğlencelerden kurtuluş programlarının kurtarılması ve bu milletin ruh köküne uygun Kurtuluş törenlerinin düzenlenmesi gerekmektedir.
Unutulmamalıdır ki Kurtuluş savaşında Bu ülkeyi İşgal edenler Bu gün Milletimizin Önüne Batı medeniyeti hedefini koyarak Avrupa birliği hayaliyle yapılan yasalarla kültürel işgale, Üretimi artıracak çalışmalar yerine tüketim ekonomisi uygulayarak ülkemiz ekonomik işgale, hazırladıkları küresel projelerle ülkemizi siyasi işgale maruz bırakmışlardır.
Bir Asra yakın süredir kurtulan ülkemiz ve şehrimiz o günden sonra işgal yaşamamıştır. Ancak iktidara gelen yönetimler büyük Türkiye oluşması yolunda görevlerini layıkıyla yerine getirememişlerdir.
Erzurum’da Bundan nasibini alarak Milli Görüş’ün Yaptığı fabrikalar kapatılmak suretiyle sanayisi bitirilmiş, Organize sanayisi depo haline gelmiş, elinde bulunan Şeker Fabrikası yüzde 10larda çalışan,üretim gücü düşük, yenilenmeyen makinalarla çalışmaya mahkum edilmiştir. Elimizdeki Şeker fabrikası özelleştirme kapsamına alınarak, işçi alınmamış, son fabrikamızda kapatılma ile karşı karşıya kalmıştır.
Bunun yanında Ülkenin hayvancılık merkezi bu gün hayvan ithal eder hale getirilmiş hayvancılıkla uğraşan köylü desteklenmediği ve ithalle önü kesildiği için işini bırakmış büyükşehirlere göç eder hale gelmiştir.
Dün Ermeniler buraları boşaltmak isterken bugün uygulanan yanlış politikalarla Şehrimiz Her geçen gün kan kaybetmektedir.
Merhum Mehmed Akif’in ifade ettiği Rabbimiz bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın sözü ancak çalışma ve gayretle olur. Sanayileşme ile üretimle olur. Trilyonlar harcayıp birkaç spor salonu açmakla kalkınma olmaz..
Bu duygularla tüm hemşerilerimizin Kurtuluş Bayramını kutlar ülkemiz ve İnsanlık için hayırlar getirmesini temenni ederim.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SP Gik Üyesi Çalık’tan 12 Mart Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN