Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakutiye’ye 18.5 Trilyonluk Yatırım

Giriş Tarihi: 18.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 18:56
Yakutiye’ye 18.5 Trilyonluk Yatırım
Merkez Yakutiye İlçesine 2015 yılının en ciddi kamu yatırımı olarak bir Sosyal Bilimler Lisesi ve birde Rehberlik Araştırma Merkezi olarak geliyor. İlçenin gelir seviyesi düşük alanların tercih edileceği yatırımların Milletvekili Cengiz Yavilioğlu ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Dr. Yusuf Tekin’in büyük katkısı olduğunu belirten Ali Korkut, "18,5 trilyonluk bir yatırım eğitim alanında gelmiştir. Yer seçimi ve ihale süreciyle bu yıl içerisinde temelleri atılacak yatırımlar için emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, ilçe sınırları içerisinde bu yıl iki ayrı kamu yatırımının temellerinin atılacağını açıkladı. Ali Korkut, 24 derslik, 200 öğrenci kapasiteli ve pansiyonlu İkinci Sosyal Dilimler Lisesi ile bir Rehberlik Araştırma Merkezi kampus olarak yapılacağının müjdesini verdi. 13.5 milyon lira bütçeli lisenin gelir seviyesi düşük bir semtte kurulacağını belirtirken, kampus olarak tasarlanacak olan Rehberlik Araştırma Merkezi ile toplam yatırım miktarının 18.5 milyon olacağını söyledi.
YAVİLİOĞLU VE TEKİN’E TEŞEKKÜR
Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, ilçenin ihtiyacı olan önemli iki yatırımın ekonomik olarak da girdi sağlayacağını belirterek "Kalkınma Bakanlığımızdan bütçesi onaylanarak çıkan Rehberlik Merkezi ile Sosyal Bilimler Lisesi kalkınma ve gelişimi düşünülen bir semtimize kurulacak. Yer tespiti ve ihale süreci yakın bir zamanda başlayacak iki eser için başta Milletvekilimiz Cengiz Yavilioğlu ile Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarımız Dr. Yusuf Tekin’e çok teşekkür ediyorum. Bu iki eser gerek 18.5 milyon bedelinin Erzurum ekonomisine katılması, gerekse katacağı artı değer ile ekonomik canlılık sağlayacaktır. İlçemizin çok ihtiyacı olan bu iki yatırımın hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakutiye’ye 18.5 Trilyonluk Yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN