Türkiye'nin en iyi haber sitesi

21 Mart Nevruz Günü Kutlama Mesajı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
21 Mart Nevruz Günü Kutlama Mesajı
Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Vali Dr. Altıparmak mesajında şunları kaydetti; “Ülkemizin sahip olduğu köklü kültürü ve gelenekleri yanında, böylesi güzel günlerin ilham ettiği birlik, beraberlik ve kardeşlik sembolü, dünyanın en eski barış ve dostluk bayramlarından biri olan, baharın müjdecisi Nevruz’u hep birlikte kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.
Dilimiz, dinimiz, etnik kökenimiz ne olursa olsun, hepimize, topraktan gelip toprağa döneceğimiz gerçeğini hatırlatan Nevruz, aramızdaki sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik duygularını, güçlendiren bir dönüm noktasıdır. Hoşgörüyü simgeleyen Nevruz, Orta Asya’dan Balkanlara, Ortadoğudan Anadolu’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada binlerce yıldır aynı coşkuyla kutlanagelmektedir.
Ülkemiz ve bütün Türk dünyası, barış ve adaletin, insanlığın huzuru ve refahı için temel şart olduğunun bilinciyle, bizler birbirinden farklı kültürlere mensup insanlarla aynı coğrafyayı paylaşmış, etnik kökeni, dini, dili ve siyası görüşü ne olursa olsun, herkes bu ülkenin eşit haklara sahip asil ve özgür vatandaşlarıdır. Huzur, güven ve barış içinde farklılıkları zenginlik olarak telakki etmiş bir medeniyetin mirasçılarıyız.
Nevruz, milletimizin hasletlerini en doğru şekilde yansıtan, nesilden nesile aktarılması ve sahip çıkılması gereken en önemli kültürel zenginliklerimizdendir. Bizler aynı duvarı oluşturan tuğlalar misali, ayrılmaz bir bütünüz. Bu bakımdan, Nevruz kutlamalarının, günümüzde, tarihi mirasımıza, kültür ve medeniyetimize yakışır bir şekilde toplumsal barışımızı, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecek adımlar atmaya, bir arada yaşama azmimizi kararlılıkla korumaya devam etmeliyiz. İnanıyorum ki, bugün yurdumuzun dört bir yanında neşe ve sevinç içinde kutlanacak olan Nevruz İnşaallah dostluk ve kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesine, birbirimize daha da kenetlenmemize vesile olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerimle, umudu, bolluğu ve bereketi müjdeleyen Nevruz gününü kutluyor, daha güzel günlerin başlangıcı olmasını temenni ediyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
21 Mart Nevruz Günü Kutlama Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN