Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ER-VAK Gençlik 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününü Kapalı Cezaevinde Kutluyor

Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Tiyatro tüm sanatların birleşiminden oluşan bir sahne sanatıdır. Müzik gibi yalnız duygulara değil, akla da hitap eder. Edebiyat gibi yalnız sözcükleri değil, en somut biçimde insanı kullanır, sesini de onun sesi ile duyurur. Tiyatro; insanı, insana, insanla anlatan bir sanat türüdür ve bu nedenle de bütün dünya bir oyun sahnesidir, tiyatronun ta kendisidir. Tiyatronun bunca yüzyıllardır boşuna değildir, tiyatro, insan mayasının kopmaz bir öğesi, insandan ayrı düşünülemez bir gereksinmesidir. Doğada işlevini bitiren her şeyin varlığını sürdürebildiği görülmemiştir. tiyatro sürüyorsa, sürecekse her devirde bir işlevi olduğundandır.
Er-Vak tiyatro kulübü sanat yönetmeni Ferhat Raşit Kına, “Tiyatro olmasaydı, İnsanoğlu çok eksik kalırdı." Sözünden yola çıkarak bu güzel günde Er-Vak tiyatro kulübü olarak; hükümlülere hem tiyatroyu sevdirmek hem de 27 Mart Dünya Tiyatro Gününün de tiyatronun her nerede ve hangi koşularda olursa olsun özgürlük olduğunu anlatmak istedik. Bu vesile ile bu anlamlı günde E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna ‘Uyanış’ oyununu sahneliyoruz.” dedi.
Gençlik komisyonu başkanı Emre Çomaklı ise, “Bilindiği üzere tiyatronun toplumsal bilinci arttırmak, insanlar arasındaki barış ve dostluğun sağlanması için karşılıklı anlayışı geliştirmek gibi birçok hedefleri vardır. Bu amaçların gerçekleşebilmesi ve yayılması için dünyanın birçok ülkesinde 27 Mart Dünya Tiyatro günü çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bizlerde yapmış olduğumuz etkinliklerle sanatın yaygınlaşması adına üzerimize düşeni yapmaya çaba gösteriyoruz. Bu vesile ile tüm sanatseverlerin 27 Mart Dünya Tiyatro gününü kutluyoruz.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ER-VAK Gençlik 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününü Kapalı Cezaevinde Kutluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN