Hat Sanatının Yaşayan Efsanesi Oltu’da Sergi Açtı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Oltu’nun yetiştirmiş olduğu Hat sanatının dünyaca ünlü ustalarından Hattat Hasan Çelebi, Oltu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümü kutlamalarına katıldı.
Oltu’nun düşman işgalinden kurtuluşu etkinlikleri kapsamında Oltu Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin’in davetini kırmayarak Oltu’ya kadar gelen ünlü Hattat Hasan Çelebi, Efkan Ala Kültür Evi’nde 30 eserinden oluşan bir sergi de açtı.
Aslen Oltulu olan ve Hat Sanatının yaşayan efsanesi olarak bilinen Hasan Çelebi, sergilediği 30 eseri davetlilere tek tek tanıttı. İlçe Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin’in davetini büyük bir mutlulukla karşıladığını dile getiren Hasan Çelebi, “Kaymakam Bey’in nazik daveti, beni hem heyecanlandırdı hem de duygulandırdı. Ben de bir Oltulu’yum, bu toprakların çocuğuyum. Burada olmaktan son derece mutluyum” dedi.
Serginin açılış kurdelasını Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ile birlikte kesen Kaymakam Mehmet Gökhan Zengin ise “Hat sanatının dünyaca tanınan ve bilinen bir ustasının bu anlamlı günümüzde bizleri kırmayarak Oltu’ya gelmesi bizleri onurlandırdı. Gelip bir de sergi açması bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Kutlama etkinliklerimize renk kattı. Bu alicenaplığından ötürü kendisine teşekkür ediyoruz.” şeklinde duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Oltuluların yoğun ilgi gösterdiği sergide; davetliler sergilenen eserleri büyük bir dikkatle incelerken Hattat Çelebi de eserleri ve hat sanatı hakkında davetlilere bilgiler verdi.
30 eserin yer aldığı Hat Sergisi etkinliklerin sona erdiği 25 Mart akşamına kadar açık kaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hat Sanatının Yaşayan Efsanesi Oltu’da Sergi Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN