Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hizmet İş Sendikası Borçka’da 30 İşçiye Yüzde 20 Zam Sağladı

Giriş Tarihi: 29.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Hizmet İş Sendikası Borçka’da 30 İşçiye Yüzde 20 Zam Sağladı
Hizmet İş Sendikası Şubesi bir ilke imza atarak Borçka Belediyesi’nde çalışan işçilere yüzde 20 oranında zam sağlayacak toplu iş sözleşmesini imzaladı. Borçka Belediyesi’nde yapılan imza törenine Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Sekreteri Fikret Göğdemir ve belediye personeli katıldı.
Tören esnasında konuşan Horasan Belediye Başkanı Aslan Atan, belediye işçilerine verilen yüzde 20 oranındaki zammın hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Atan, " Kanuni ölçüde öngörülen tüm yetkileri kullanarak arkadaşlarımızın mutlu olacağı bir sözleşme imzalıyoruz. Çalışanlar ne kadar mutlu olursa İlçemizdeki yaşayan insanlar da o kadar mutlu olur. İşçilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal ise, Borçka Belediyesi’nde sendikaya bağlı görev yapan 30 işçiye verilen yüzde 20 oranındaki zammın günümüz şartlarına göre çok iyi olduğunu söyledi. Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte verilen zammın 1 yıl süreceğine değinen Aksakal, " Karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde son derece samimi bir şekilde yürüttüğümüz görüşmelerin ardından toplu sözleşmemizin imzası için buradayız. Borçka Belediyemizin gücüne uygun olacak bir toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya vardık. Ben üyelerim adına vardığımız anlaşmadan memnunum. İnanıyorum ki Sayın Başkanımız ve yönetimi de bu toplu iş sözleşmesinden memnundur. Ben kendilerine bize yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız da bu yaklaşımın karşılığında performans ve çalışma olarak bunun karşılığını vereceklerdir. Borçka Belediyesi’ne, işçilerimize ve tüm Borçka’ya hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesinin imzaları atıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizmet İş Sendikası Borçka’da 30 İşçiye Yüzde 20 Zam Sağladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN