Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali Korkut Amcaları 1500 Köy Çocuğunu Sinemayla Tanıştırdı

Giriş Tarihi: 31.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 12:13
Ali Korkut Amcaları 1500 Köy Çocuğunu Sinemayla Tanıştırdı
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, ilçe sınırlarında yer alan köy ve köy/mahalle ilkokullarında okuyan 1500 çocuğu sinemaya götürdü. Üç boyutlu çizgi film izlemenin keyfini yaşayan çocuklar, ayrıca belediye başkanının elinden hediye oyuncak aldılar. Öğrencilere sinema keyfine keyif katmak için patlamış mısır v içecek ikramı da yapıldı.
Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut ilçeye bağlı 29 köy ve köy/mahalle ilkokullarında okuyan 1500 çocuğu sinemaya götürdü. Araçlar ile öğretmenleri gözetiminde köylerinden alınan öğrenciler, yine araçlarla köylerine bırakıldılar. Birçoğunu Belediye Başkanı Ali Korkut’un ellerinden tutarak sinema salonuna götürdüğü çocuklar, üç boyut gözlükleriyle sinema izleme keyfi ve sevincini tattılar. Büyük çoğunluğunun ilk defa girdiği sinema salonu, onların minik dünyalarında unutulmaz bir anı olarak yerini aldı. 1.5 aylık bir programla; 1500 çocuk, sırasıyla vizyona yeni giren Asteriks: Roma Sitesi, Sevimli Ejderha Kokonat, Arı Maya filmlerini üç boyutlu olarak izlediler. Sinemaya gelen çocuklara Başkan Korkut, ayrıca oyuncak hediye etti.
ÖĞRETMEN VE ÇOCUKLARDAN TEŞEKKÜR
Sinemaya giden öğrencilerinin büyük bölümünün ilk defa sinema heyecanı yaşadığını ifade eden öğretmenler, "Belediye Başkanı Ali Korkut’tan isteğimiz olmuştu. Çocuklarımızın tamamına yakını daha önce hiç sinema salonuna gitmemiş, sinema da film izlememişti. Onlar için büyük bir deneyim, heyecan oluştu. Başkanımıza öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyoruz." dediler. Öğrencilerde büyük bir coşku ve heyecanla geldikleri sinemada unutulmaz anlar yaşadıklarını ifade ettiler. Çocuklar, "Belediye Başkanımız bizi sinemaya götürdü. Çok heyecanlıyız. Teşekkür ediyoruz" dediler.
ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut çocukların toplumun yarınları olduğunu hatırlatarak "Öğretmenlerimizden istek geldi. Çocuklarımızın hiç sinemaya gitmediğini söylediler. Milli Eğitim Müdürlüğümüze yazı yazdık. Ardından sırayla köy ve mahallelerimizde okula giden çocukların tamamını sinemaya götürmeye karar verdik. İyide oldu. Küçücük dünyalarında yeni ve kocaman bir dünya açılmış oldu. Onların mutlu olması toplumun mutlu olmasıdır. Güzel bir iş oldu. Onları sevindirmek güzeldi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Korkut Amcaları 1500 Köy Çocuğunu Sinemayla Tanıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN