Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Sekmen Hınıs’ta…

Giriş Tarihi: 6.4.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
Başkan Sekmen Hınıs’ta…
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kurum yöneticileriyle birlikte, Hınıs İlçesi’nde muhtarlarla toplantı yaptı. Toplantıya Hınıs Kaymakamı Murat Uz, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Sönmez ve teşkilat yöneticileri ile Belediye Meclis üyeleri de katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Sönmez, Yeni Büyükşehir Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle, 2014’ün hazırlık yılı olarak değerlendirildiğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi çalışmaları açısından 2015 yılı yatırım ve hizmet yılı olacaktır. Artık, Erzurum’da nereye girseniz Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen konuşuluyor. Başkanımız Mehmet Sekmen’in Erzurum’a ve Hınıs ilçemize yüz yıl sonra bile konuşulacak kalıcı eserler ve yatırımlar bırakacağına inanıyorum.” dedi.
İlçe Kaymakamı Murat Uz’da yaptığı konuşmada, ilçeye yapılan yatırımlar ve hizmetlerle ilgili bilgiler vererek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen, sorun ve ihtiyaçlarla ilgili ne talepte bulunduysak, hepsini hızlı ve en güzel şekilde karşıladı. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.
PRESTİJ CADDESİ YAPACAĞIZ
Başkan Sekmen’de yaptığı konuşmada, ilçelerde muhtarlarla toplantılar yapıp, mahallelerin sorunlarını tek tek masaya yatırdıklarını vurgulayarak, “Ekibimiz ve muhtarlarımızla, Hınıs ilçemizin ve mahallelerimizin sorunlarını tespit etmek üzere muhtarları teker teker dinleyip, notlarımızı alıyoruz Tüm mahallelerimizin sorunlarını çözmek için büyük bir seferberlik başlattık. Hınıs ilçe merkezimizdeki ana caddeyi, Erzurum şehir merkezindeki Kongre Caddesi gibi ‘Prestij Caddesi’ yapacağız. Hınıs ilçemize, özel sektör yatırımları kazandırıyoruz. Hınıs ilçemiz benim için çok önemli. Benim için, Erzurum şehir merkezi neyse Hınıs ilçemiz de o Allah’ın izniyle Hınıs ilçemizin ve mahallelerinin sorunlarını hızlı ve kalıcı bir şekilde çözeceğiz. Biz buraya, sorunlarınızı çözmeye geldik. Tüm ilçelerimizde her yıl 2 defa, bu şekilde toplantı yapıyoruz. Ben 5 yıllığına seçildim, 4 yıl daha sizlere hizmet için buradayım. Sorunlarınızı ya çözeceğiz, ya çözeceğiz. Başka yolu yok.” şeklinde konuştu.
SUSUZ, YOLSUZ, OKULSUZ, CAMİSİZ MAHALLEMİZ KALMAYACAK, SÜRATLE BU SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ. İNSANLARIMIZIN SORUNLARINI HIZLI VE KALICI BİR ŞEKİLDE ÇÖZÜP, HAYIR DUALARINI ALACAĞIZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Muhtarlıklar Daire Başkanlığı oluşturduklarını kaydeden Başkan Sekmen, “Artık, sizinle daha yakından ilgilenmek, sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak, Belediye içinde sizi yormadan ilgili birimlerle görüştürmek için Büyükşehir Belediyemizde Muhtarlıklar Daire Başkanlığı kurduk. Belediyemize geldiğinizde Muhtarlıklar Daire Başkanımız Vahdettin Tortumlu ile görüşeceksiniz. Daire Başkanımız, sizin sorunlarınızı ve isteklerinizi dinleyerek notlarını alacak ve sizi ilgili birimlerle görüştürecek. Sorunlarınızın ve isteklerinizin hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu
Toplantı sonunda muhtarlar, Başkan Sekmen’e, kendilerine gösterdiği yakın ilgiden ve ilçelerine kadar gelerek muhtarlarla toplantı yapıp, sorunlarını ayrıntılı olarak dinleyip, yöneticileriyle değerlendirip not almasından ve çözülmesi için hemen talimat vermesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Sekmen Hınıs’ta…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN