Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Sekmen, " Yatırım, Üretim Ve Dönüşüm Merkezi Oluyor"

Giriş Tarihi: 5.5.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 21:58
Başkan Sekmen, Erzurum Yatırım, Üretim Ve Dönüşüm Merkezi Oluyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ’u yeniden canlandırma gayreti içerisinde olduklarını açıkladı. Erzurum’u yeniden Doğu’nun ve Ortadoğu’nun merkezi yapmak için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Sekmen, "Erzurum’da büyük bir belediyecilik hizmeti başlamıştır. Erzurum’u yatırım ve üretim merkezi haline getirebilecek önemli yatırımları başlatıyoruz" dedi.
AK PARTİ HÜKÜMETLERİ DÖNEMİNDE ERZURUM’A BÜYÜK YATIRIMLAR YAPILDI
Bundan 40-50 yıl önce Erzurum’un çok daha farklı olduğunu hatırlatan Başkan Sekmen, "Fakat geçen yıllar içerisinde değişen dünya şartlarına Erzurum ayak uyduramamış. Ak Parti hükümetleri döneminde alt yapı olarak yol, enerji, spor tesisleri, sağlık tesisleri, eğitim tesisleri alanında büyük yatırımlar yapıldı. Ancak buna diğer sektörler ayak uyduramadı. Şimdi bizimle beraber bu yeni dönemde özel sektör, belediye ve kamu kuruluşları el ele vererek Erzurum’u yeniden canlandırmanın gayreti içerisindeyiz. Hayvan yetiştiriciliğinde, kış ve yaz turizminde, termal turizmde, madencilikte ve buna uygun olarak oyuncak sektöründe, sağlık sektöründe ve ilaç sektörüne yakın sektörlerde büyük bir aşama kaydediyoruz." diye açıklamalarda bulundu.
ERZURUM’U YENİDEN DOĞUNUN BİR NUMARASI HALİNE GETİRİYORUZ
Erzurum’un, hayvancılıkta deri sanayi, et sanayi ve süt sanayinde önemli aşamalar kaydedeceğini belirten Başkan Sekmen, hayvancılık bakımından da Erzurum’u doğunun yeniden bir numarası haline getireceklerini kaydederek, "Gerek Hayvan Borsamız, gerekse Et Entegre Tesislerimizle ilgili önemli yatırımları Erzurum’da gerçekleştiriyoruz." dedi.
Erzurum’un, Allah’ın verdiği çok sayıda nimeti barındırdığına dikkat çeken Başkan Sekmen, Termik Santral kurma çalışmalarında önemli aşamalar kaydettiklerini ve güneş enerjisi alanında da çalışmalar yaptıklarını ifade etti.
KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI
Erzurum’un alt yapısının yanında, kentsel dönüşümünde de büyük bir hareket başlattıklarını söyleyen Başkan Sekmen, TOKİ’nin Eski Mal Pazarı ve Ilıca’da, Çevre Bakanlığı’nın da Mahallebaşı, Şehitler, Abdurrahman Gazi ve çevresinde büyük dönüşüme başladığına vurgu yaparak şunları kaydetti: "Biz de Belediye olarak Gölbaşı ve Hasani Basri’nin üst tarafı, İstanbul Kapı ve Eski Mal Meydanı’nın üzerindeki diğer muhtelif yerlerde olmak üzere kentsel dönüşüme başlıyoruz. Kimseyi mağdur etmeden, evi, arsası olanları konut sahibi yapacağız. Dileyenler de konut ve arsaları karşılığında paralarını alabilecekler.”
Asgari ücretle çalışan, kirada oturanların da kira öder gibi sosyal konut sahibi olabileceğini söyleyen Başkan Sekmen, "Şehit ve gazilerimizi, dul ve yetimlerimiz ile kimsesizleri de yine bu şekilde devletin imkanlarından faydalandırmak suretiyle konut sahibi yapacağız." diyerek müjde verdi.
BAŞKAN SEKMEN, “NEW CİTY” ADLI PROJEYLE İLGİLİ DE AÇIKLAMALARDA BULUNDU
“New City” adlı projeyle ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Sekmen şunları söyledi: "New City’de ben geldiğim zaman tapusuz, ruhsatsız konut yapımı başlamıştı. Şuanda çözüm aşamasına geldik, bitirmek üzereyiz. Birtakım yerlerde tekrar kargaşa yaratmak üzere perde arkasından vatandaşları kışkırtmaya devam ediyorlar. Kimse oyuna gelmesin, şuanda biz bunu çözüm aşamasına getirdik, yakında inşaatlar başlayacak. Herkes çözümün yanında yer alsın ve sabırla konutlarının takibini yapsın. Bizim belediyemiz sorun üreten değil, çözüm üreten bir belediye. Herkese tavsiyem sakın birilerinin oyununa gelip de olumsuz harekette bulunmasınlar. Bizim herkese, yasalar ölçüsünde, yetkimiz çerçevesinde yardımcı olacağımızı duyuruyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Sekmen, "Erzurum Yatırım, Üretim Ve Dönüşüm Merkezi Oluyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN