Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir Prestij Caddesi De Uzundere İlçesine

Giriş Tarihi: 5.5.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 11:31
Bir Prestij Caddesi De Uzundere İlçesine
Şelalesi ve diğer doğal güzellikleri ile önemli turistik bölgelerden biri olan Uzundere İlçesi’nde, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in talimatı ile sokak sağlıklaştırma projesi tamamlanarak uygulamaya başlandı.
Türkiye’nin 50 m yüksekten düşen en yüksek şelalesi olan Tortum Şelalesi’nin bulunduğu, Türkiye Turizm Stratejisi 2023’de önemli bir ekoturizm merkezi olarak markalaşma sürecinde yer alan Uzundere İlçesi’ndeki sokak sağlıklaştırma projesi çalışmaları kapsamında çatı sistemleri ve sokak aydınlatma elemanları yenileniyor, ayrıca dekoratif aydınlatma elemanları kullanılarak bütünlük sağlanıyor. Bina cephelerinde gerekli onarımlar yapıldıktan sonra vitrin, cam ve kapılar ahşap elemanlar ile değiştiriliyor, cepheler ise pervaz, söve ve kat silmeleriyle aslına uygun hale getiriliyor.
İlçenin tarihi ve doğal yapısı göz önünde bulundurularak yapılan tasarımlarda, yapıların özgün dokuları korunarak sağlıklaştırma yapılıyor. Bina yüzeylerinde ahşap ağırlıklı çalışmalar yapılırken, duvarlarda taş kullanımı, balkonlarda ise ferforje korkuluk ve çiçek saksıları kullanılarak sokak sağlıklaştırması gerçekleştiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir Prestij Caddesi De Uzundere İlçesine
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN