Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP Milletvekili Kamil Aydın: "’u Borç Bataklığına Soktular"

Giriş Tarihi: 5.5.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
MHP Milletvekili Kamil Aydın: Erzurum’u Borç Bataklığına Soktular
MHP Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, “Erzurum’un bankalara milyarlarca lira kredi borcu var” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü Erzurum’la ilgili olarak önemli tespitlerde bulundu. Erzurum’da kamu ve özel bankalardan kullanılan kredi miktarının her geçen yıl ve ay biraz daha artış gösterdiğine dikkat çekti. Kamil Aydın, “Erzurum’un kadirşinas insanı, maalesef kredi borcu batağında yüzüyor. Şehirde kişi başına düşen kredi borcu miktarı geçtiğimiz ay itibariyle 7 bin liraya yükseldi” diye konuştu.
Erzurum’da sadece esnafın ve tüccar kesiminin değil, işçinin, memurun ve emeklinin de borç girdabına düştüğünü vurgulayan Kamil Aydın, şehrin genel ekonomik durumunu banka kredi verilerinin zaten ortaya koyduğunu dile getirdi. Erzurum’da Şubat ayı ölçeğinde kullanılan kamu ve özel banka kredilerinin toplamının neredeyse 5,5 milyar liraya ulaştığının altını çizen Aydın, “Bu rakam Erzurum nüfusuna bölündüğü zaman kişi başına düşen kredi borcu miktarı 7 bin lirayı buluyor. Bu rakamlar, Erzurum insanının içinde bulunduğu durumu fazlasıyla özetliyor” diye konuştu.
KAMİL AYDIN: “BUYURSUN, BUNUNLA DA ÖVÜNSÜNLER”
AKP hükümeti mensuplarının bir zamanlar yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımların artışıyla övündüklerini hatırlatan Prof. Dr. Kamil Aydın, “Bunlar Erzurum’da devlet yardımı alan ailelerin sayısındaki artıştan hicap duyacak yerde, yapılan yardımları övünç ve kıvanç duyarak anlatırlardı. Buyursunlar şimdi de, bankalara gırtlağına kadar borçlanan Erzurum’un içler acısı haliyle övünsünler. Ama tabi önce bu kredilerin geri ödeme oranlarına bakmayı ve Erzurum’da sayıları giderek artan icra dairelerini gözden geçirmeyi unutmasınlar” ifadelerini kullandı.
Bu gidişat devam ettikçe, Erzurum’un ve Erzurum insanının giderek borç batağına saplanacağını ileri süren MHP Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, “Bu saatten sonra Erzurum insanına düşen en büyük sorumluluk, bu içler acısı tablonun hesabını bu hükümetten sormaktır. Milletimizi bu müşkül durumdan kurtarmak ve refah seviyesini artırmaksa, MHP kadroları olarak bizim boynumuza borçtur” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP Milletvekili Kamil Aydın: "Erzurum’u Borç Bataklığına Soktular"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN