Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Khb Basın İletişim Birimleri Bölge Çalıştayı ’da Yapıldı

Giriş Tarihi: 27.5.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 11:50
Khb Basın İletişim Birimleri Bölge Çalıştayı Erzurum’da Yapıldı
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu destek hizmetleri Başkan Yardımcılığı bünyesinde iletişim Daire Başkanlığı tarafından 1.Bölgesel iletişim çalıştayı ’da düzenlendi.
Kamu Hastaneleri Birliği Erzurum il Genel sekreterliğinin ev sahipliğinde düzenlenen çalıştaya; TKHK Başkan yardımcısı Mehmet Atasever TKHK İletişim Daire Başkanı Ali Özhan Erzurum Genel Sekreteri Prof.Dr.Fazlı Erdoğan, Erzurum,Ağrı,Kars,Gümüşhane,Ardahan ve Bingöl illerinden Genel Sekreterlik basın birim sorumluları katıldı.
Çalıştayın sabah oturumunda TKHK Başkan yardımcısı Mehmet Atasever, İletişim daire başkanı Ali Özhan ve Genel Sekreter Prof. Dr. Fazlı Erdoğan birer konuşma yaptı.
TKHK Başkan Yardımcısı Mehmet Atasever, yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığı’nın kurulduğu günden beri basın ve iletişim alanında çalışmalar yaptığını söyledi. Bütün illerde basın mensuplarının iletişim kurmakta, muhatap bulmakta sıkıntı çektiğini ve basın iletişim birimleri kurularak bu problemi giderdiklerini vurgulayan Atasever, ilk Bölgesel toplantıyı da Erzurum’da gerçekleştirdiklerini belirtti.
Kamu Hastaneleri Erzurum Genel Sekreteri Fazlı Erdoğan ise sağlık çalışanlarının can kurtardığını basın mensuplarının ise haber çıkarmaya çalıştığını, her ikisinin de mesleğine saygı duyması gerektiğini belirtti.
Çalıştay ile ilgili bilgiler veren TKHK İletişim Daire Başkanı Ali Özhan “Kurum kalitesinin geliştirilmesinde kurumsal misyon ve vizyonun oluşturulmasında basın iletişim birim sorumlularına çok büyük görevler düşmekte. 89 Genel Sekreterlik bünyesinde oluşturulan Basın İletişim birimlerinin daha prokoatif hizmet yürütmesi noktasında her türlü çalışma yürüttüklerini vurgulayan Ali Özhan sağlıkta hizmet sunumunun en önemli ayağı olan medya ile ilişkileri önemsiyoruz. Bu ilişkilerin daha güçlü temellerle oluşturulması ve arkadaşlarımızın habere daha fazla katkı sağlamaları için böyle bir çalıştayı düzenlemeyi uygun gördük. Bizler inanıyoruz ki bu çalışmalarımızla Türkiye’de sağlıkta memnuniyet oranına büyük katkı sağlayacağız’’ dedi.
Konuşmaların ardından Bölge Basın sorumluları ile Hastane haber uygulama tekniklerinin aktarıldığı bir çalışma düzenlendi.
Haber teknikleri Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yerinde gösterilerek uygulamalı olarak yapıldı.
Çalıştayın öğleden sonraki oturumunda Atatürk Üniversitesi iletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Uğur Yavuz ve gazeteciler katıldı. Çalıştayda basın iletişim birimlerinin iş akış şemaları, mevzuatları ve medya ilişkileri özellikle sosyal medya üzerine kurumsal öğreti ve tartışmalar düzenlendi.
Çalıştayın ikinci günüde ise KHB Genel Sekreterlik binasında Erzurum basını ile tanışma ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Basın toplantısına birçok ulusal haber ajansı Bölge temsilcileri düzeyinde katılırken yerel medyadan da ilgi oldukça yüksekti.
Karşılıklı soru cevaplarla geçen basın toplantısından sonra TKHK kurum Başkan yardımcısı Mehmet Atasever Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu ve TKHK kurum başkanı Uzm.Dr.Zafer Çukurova adına katılımcı tüm basın mensuplarına teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Khb Basın İletişim Birimleri Bölge Çalıştayı Erzurum’da Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN