Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıkçılara San-tez Anlatıldı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:28
Sağlıkçılara San-tez Anlatıldı
ATA Teknoloji Transfer Ofisi (ATA TTO) ve Veteriner Fakültesi işbirliği ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı SAN-TEZ programı yazılış ve yürütülmesi hakkında bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.
Toplantıda, birçok TÜBİTAK, SAN-TEZ vb. projenin yazımı ve yürütücülüğünü yapmış olan İzmir Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü emekli Öğretim üyesi Prof. Dr. S. İsmet Deliloğlu Gürhan konuyla ilgili bilgilendirme yaptı. Atatürk Üniversitesi, Veteriner Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden akademisyenlerin katıldığı seminer, Sağlık Bilimleri Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.
Açılış konuşmasını yapan ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep Sadeler, üniversite sanayi işbirliğinde gerçekleştirilebilen SAN-TEZ projelerinin sayısının, ’da istenilen düzeyde olmadığını belirtti. Sadeler, bu konuda ATA TTO olarak proje yazımı ve yönetimi konusunda da taraflara destek verdiklerini sözlerine ekledi.
Prof. Dr. S. İsmet Deliloğlu Gürhan ise SAN-TEZ proje desteklerini anlatarak, proje yazımında dikkat edilmesi gereken hususlarda ayrıntılı bilgi verdi. SAN-TEZ desteklerinin küçük, orta ve büyük ölçekteki işletmelere göre farklı oranlarda olduğunu söyleyen Gürhan, yüzde 85’e varan hibe desteklerinin bulunduğunu belirtti. Gürhan ayrıca SAN-TEZ programına başvuru yapmayı düşünen akademisyenlere, kendi projelerinden örnekler verip, proje yürütülmesi esnasında karşılaşılan problemlere de değinerek, akademisyenleri bilgilendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkçılara San-tez Anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN