Kurul Kararını Yerine Getiren Personele Silahlı Ve Bıçaklı Saldırı

Giriş Tarihi: 29.6.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 23:07
Yakutiye Belediyesi tarafından, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından alınan 30 Nisan 2015 tarih ve 1635 sayılı kararının uygulanmasını gerçekleştirmek için başlattığı işlem silahlı ve bıçaklı tehditle engellendi.
"Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurul kararının belediye tarafından uygulanmasının zorunlu olduğu ve kurul kararının yerine getirilmesiyle ilgili işlemin kurula bildirilmesinin zorunluluğuna" dikkatin çekildiği açıklamada daha sonra şunlara değinildi;
"Yakutiye Belediyesine yazılan 30 Nisan 2015 tarih 1635 sayılı karara istinaden, İstanbul Kapı girişinde yer alan çadırların, işletmeci tarafından kaldırılmasını istenmiştir. İşletmeci tarafından çadırların kaldırma işlemini gerçekleştirilmemiştir. Bunun üzerine, Belediye söz konusu kararı yerine getirmek amacıyla çadırların kaldırılması için işlem başlatmıştır. İşlemi gerçekleştirmek üzere ilgili alana giden personel silahlı ve bıçaklı saldırıya uğramıştır" denildi.
Yazılı açıklama da; "Çadırların kaldırılması amacıyla İstanbul Kapı’ya giden belediye personelinin; çadırları kaldırmamak için inat eden işletmeci tarafından önce sözlü tehdide maruz kalmıştır. Ardından söz konusu işletmeci ve yakınları tarafından belediye personeline yönelik silahlı ve bıçaklı saldırı gerçekleştirilmiştir. Bazı personelin hafif şekilde darbe aldığı olayların ardından Belediye Zabıtası geri çekilmiştir." denildi.
Belediye açıklamasında ayrıca, söz konusu işletmeci ve olay içerisinde yer alarak belediye personeline silahlı ve bıçaklı saldırı gerçekleştiren şahıslar hakkında Savcılık nezdinde suç duyurusunda bulunulacağına değinildi. Açıklama, "Kanuni yollar izlenerek ilgili işletmeci şahıs, belediye personeline sözlü, bıçaklı, silahlı saldırıyı gerçekleştirenler hakkında gerekli işlemler hukuk çerçevesinde alınılacaktır." Denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurul Kararını Yerine Getiren Personele Silahlı Ve Bıçaklı Saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN