Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kızı Sümeyye Erdoğan, Kadem Temsilciliğinin Açılışını Yaptı

Giriş Tarihi: 6.7.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 13:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kızı Sümeyye Erdoğan, Kadem Erzurum Temsilciliğinin Açılışını Yaptı
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Temsilciliği, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Sare Aydın Yılmaz ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ve KADEM Erzurum Temsilcisi Ayça Kaşıkcı’nın katılımlarıyla açıldı.
Bosna Caddesi üzerinde bulunan temsilciliğin açılış töreni için kente gelen Yılmaz ve Erdoğan, halk oyunları gösterisi ile karşılandı. İlk olarak konuşan KADEM Erzurum Temsilcisi Ayça Kaşıkcı, “Türkiye’nin normalleşmesiyle Müslüman muhafazakâr kadın kendi kimliğini rahatça ifade edeceği yeri KADEM’DE buldu. KADEM genelde tüm kadınların özelde İslam kültürünün kaynaklarından içmiş olan Erzurum’un kadınının çağdaşlık perspektifi adı altında tektipleştiren ideolojilere karşı kimlik, kişilik, özürlük ve varoluş mücadelesini destekleyen bir sivil toplum kuruluşudur. KADEM’İN görevi kadının cinsiyetinden dolayı tabi tutulduğu ayrımcılığı engellemek, farklılıklarından doğan mağduriyetini gidermek, şiddet görmüş kadınların hayata kazandırılmasını sağlamak, aile içerisinde alınan eğitimle şiddetin önüne geçmektir. KADEM kadınları bilinçlendirerek onların özgürlüklerinin keyfi bir şekilde kısıtlanmasının önüne geçerek duygusal anlamda kendi hemcinsinin tahribatını engellemek, kadının ötelenmesi ve ikincileştirilmesi amaçlarını önlemek için var.” dedi.
Kadem Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz’da, Gaziantep, Denizli, Ankara, Sakarya, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Antalya ve Elazığ ’da temsilcilikler açtıklarını, Erzurum ile bu sayıyı 10’a çıkardıklarını söyledi.
KADEM’in 2013 yılında kurulan ve yaklaşık 2 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen ses getiren, dikkat çeken, farkındalık yaratan, çok sayıda faaliyete başarıyla imza atan bir sivil toplum örgütü olduğunu belirten Yılmaz, "Dernek, insan haklarının ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz kadın haklarını savunur, toplumda, siyasette ve iş hayatında kadınların güçlendirilmesini hedefler. Bu amaçla söylem ve politikalar üretir, projeler yürütür, kampanyalar düzenler, kadınların geliştirici eğitimler ve çalıştaylarla sosyo-ekonomik ve siyasal statüsünü artırır" diye konuştu.
Son olarak KADEM Genel Başkan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’da, "Vatandaşlar olarak tek başına yapamadığımız çalışmaları, burada yapabiliyor, tek başımıza bazen duyuramadığımız sesi sivil toplum yoluyla karar mekanizmalarına daha kolay duyurabiliyoruz. Siz değerli Erzurumlu kardeşlerimin de bu çabaya katkı vereceğine gönülden inanıyorum" dedi.
KADEM’in en büyük amaçlarından birinin yıllarca dar bir kesimin tekelinde kalan kadın söylemine Anadolu’nun rengini katmak olduğunu anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:
"Hamuru bu toprakların değerleriyle yoğrulmuş bir kadın hareketidir KADEM. Siyasetten akademiye, iş dünyasından medyaya tüm alanlarda daha demokratik bir toplum için, kadının kendi öz değerleriyle var olabilmesi için çalışıyoruz. Kadının da erkeğin de fıtri özelliklerini yok saymadan, adaletle muamele gördükleri ve potansiyellerini gerçekleştirebildikleri bir toplum hayal ediyoruz. Bizler hedefleri sadece bu dünya olan insanlar değiliz. Bir başka alemde hesaba çekileceğimiz bir hayatın olduğu şuuruyla yaşadığımız dünyayı mamur etme gayreti içindeyiz. Ben bu büyük ideal etrafında, sizlerle KADEM çatısı altında, şimdilik 11 temsilciliğiyle çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kızı Sümeyye Erdoğan, Kadem Erzurum Temsilciliğinin Açılışını Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN