Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balkanların Fatihi Korkmaz

Giriş Tarihi: 9.7.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Balkanların Fatihi Korkmaz
Fenerbahçe adına spor yaşamını sürdüren Erzurumlu milli atlet Enis Korkmaz, 5 bin metre yarışlarında Balkan şampiyonu oldu. Milli atleti tebrik eden GHSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Enes, başarılı bir sporculuğunun yanında örnek bir genç kimliğe sahip arkadaşımız, kendisini kutluyorum” dedi.
Erzurumlu milli atlet Enis Korkmaz, zaferden zafere koşmaya devam ediyor. Daha önce Liseler Dünya Olimpiyatlarında Brezilya’da şampiyonluk kürsüsüne çıkan ve İsrail’de de ISF şampiyonu olan Milli atlet bu kez de Balkan şampiyonu oldu.
Romanya’da yapılan Balkan Atletizm Şampiyonası’nda 5 bin metre de Türkiye’yi temsil eden Milli atlet gençler kategorisinde şampiyon oldu. Erzurumlu bir diğer atlet Ayetullah Belir ise bin 500 metrede Balkan beşincisi oldu. Antrenörü İsmail Güzeloğlu ve Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan ile birlikte Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil’i ziyaret eden Fenerbahçeli sporcu, ülkemiz ve Erzurum adına zafer yaşattığı için mutlu olduğunu söyledi.
LİSELER OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU VAR
Erzurum’un son yıllarda yetiştirdiği en önemli atletlerden biri olan ve girdiği her yarışta göğsümüzü kabartan Enis Korkmaz, madalya ve başarı zincirlerine yeni bir halka daha eklemenin gururunu yaşadı. 2013 yılında Brezilya’da düzenlenen Dünya Liseler Olimpiyatlarında şampiyonluk kürsüsüne çıkarak Türkiye’ye altın madalya getiren sporcu, 2014 yılında da İsrail’de yapılan Dünya Liseler Yarışları (ISF)’nda birinci olmuştu. Milli sporcu Romanya’da da Balkan Şampiyonu olarak spor severlerin göğsünü kabarttı.
ENİS ÖRNEK BİR SPORCU
Balkan şampiyonu Enis Korkmaz’ı tebrik eden Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, şampiyon atletin hocalarını ve il temsilcisi Fesih Doğan’ı kutladı. Milli atleti eşofman takımı ile ödüllendiren Taşkesenligil, “Enis’i uzun süredir takip ediyorum, başarılı sporculuğunun yanında, son derece ahlaklı ve alttan gelen gençliğe örnek olacak nitelikte karaktere sahip bir arkadaşımız. Onun için kendisini kutluyorum. İnşallah, bu mütevazi kişilik ve sporculuk başarısı artarak devam eder” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkanların Fatihi Korkmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN