’da Hutbe Okuma Yarışması Bölge Finali Yapıldı

Giriş Tarihi: 11.7.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Erzurum’da Hutbe Okuma Yarışması Bölge Finali Yapıldı
2015 yılı Camiler ve Din Görevlileri haftası etkinlikleri kapsamında Yakutiye Ulu Cami’in 8 bölgenin katılımı ile hutbe okuma yarışması düzenlendi.
Ulu Cami’inde öğle namazı sonrası düzenlenen yarışmada Ağrı’dan Emrullah Polat, Erzincan’dan Hasan Basri Karaman, Erzurum’dan Fatih Aslan, Kars’tan İshak İşçi, Bayburt’tan Ahmet Ertaç, Artvin’den Mahmut Yazıcı, Ardahan’dan Yaşar Mert ve Gümüşhane’den Hacı Mehmet Sevindik dereceye girebilmek için yarıştılar.
Erzurum İl Müftü Vekili Celal Büyük başkanlığında oluşan 6 kişilik jüri en iyi hutbe okuma yarışmasına katılan yarışmacıları dikkatle izleyerek puanlama yaptılar.
Yapılan değerlendirme sonunda yarışmaya Ardahan’dan katılan Yaşar Mert birinciliği elde ederken, ikinciliği Gümüşhane’den katılan Hacı Mehmet Sevindik, üçüncülüğü ise Erzurum’u temsilen katılan Fatih Aslan kazandı.
En güzel hutbe okuma yarışmasında birinci olan yarışmacıya tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye de çeyrek altın hediye edildi. Program sonunda tüm yarışmacılara çeşitli hediyeler takdim edildi.
Erzurum Ulu Cami’inde yapılan en güzel hutbe okuma yarışmasında birinci olan yarışmacı Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum’da Hutbe Okuma Yarışması Bölge Finali Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN