Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atatürk Üniversitesi En Çok Arananlarda İkinci Oldu

Giriş Tarihi: 13.7.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Atatürk Üniversitesi En Çok Arananlarda İkinci Oldu
Atatürk Üniversitesi üniversite tercih döneminde, internette en çok aranan üniversiteler arasında ikinci sırada yer aldı.
Yandex, 6 Temmuz tarihinde başlayan tercih sürecinde bugüne kadar İnternet üzerinden en çok hangi üniversitelerin arandığını analiz etti.
Üniversite sınavına giren öğrenciler için tercih dönemi 6 Temmuz tarihinde başladı. Milyonlarca öğrenci, puanına ve gelecek hedeflerine en uygun üniversiteyi bulmak için detaylı araştırmalar yapıyor. Yandex, tercih sürecinin başladığı 6 Temmuz tarihinden bugüne kadar en çok aranan üniversitelerin hangileri olduğunu analiz etti.
6 - 10 Temmuz tarihinde yapılan aramaları değerlendiren Yandex’in analizine göre Türkiye çapında en çok aranan üniversite Anadolu Üniversitesi oldu. İkinci sırada ise Atatürk Üniversitesi yer aldı. Atatürk Üniversitesi`ni sırasıyla İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi takip etti. En çok aranan ilk 10 üniversite arasında sadece 2 özel üniversiteye karşın 8 adet devlet üniversitesinin olması dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk Üniversitesi En Çok Arananlarda İkinci Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN