Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sınırkaya Emo Temsilciliğine Atandı

Giriş Tarihi: 22.7.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Sınırkaya Emo Temsilciliğine Atandı
Bir süre önce yapılan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Temsilciliği seçimlerinde dört aday arasında en fazla oyu alan Namiye Sınırkaya, temsilcilik görevine atandı.
Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’ne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Erzurum Temsilciliği’nin tarihinde ilkkez seçilmiş bir başkan göreve getirildi. Kurulduğu günden beri yıllardır EMO Ankara Şubesi tarafından yapılan atamalarla yürütülen Erzurum Temsilciliği’nde artık seçilmiş bir başkan iş başına getirildi. Türk Telekom’da görev yapan Namiye Sınırdkaya, bir süre önce Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde yapılan seçimlerde temsilcilik için aday olmuştu. Buket Nalcıoğlu, Özkan Alemdar ve Armağan Amil ile birlikte temsilcilik için yarışan Sınırkaya en fazla oyu alarak bir ilke imza atmıştı. İlk üçe giren adayların isimleri Ankara Şubesi’ne bildirilmiş ve temsilcilik için yönetim kurulunun onayına sunulmuştu. Önceki gün yapılan değerlendirmede ise seçimlerde en yüksek oyu alan Sınırkaya Elektrik Mühendisleri Odası Erzurum Temsilciliği’ne atandı.
"BİZE İHTİYAÇ DUYUN YERDE OLMAK İSTİYORUZ"
Görev almasıyla birlikte kolları sıvayan Namiye Sınırkaya, ilk hedefinin EMO Erzurum Temsilciliğini aktif bir Sivil Toplum Kuruluşu haline getirmek olduğunu söyledi.
Sınırkaya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Hedeflerim arasında ilk sırada geleni elbette aktif bir STK uzantısı olabilmek. Genel merkezimizin polikaları paralelinde şehirdeki toplumsal sorunlar için daha duyarlı bir yaklaşım sergilemek. Üniversiteler, belediyeler ve diğer kurumlarla uyumlu bir çalışma başlatıp hem halkımız hem de EMO üyelerimiz ve öğrenci kesimi için kayda değer girişmlerde bulunabilmek. Mesela özelikle üniversitelerle işbirliği içinde sempozyumlar düzenleyip Elektrik Mühendisliği ve faaliyetleri konusunda ilgili kişileri bilgilendirmek. Ayrıca, siyasi, toplumsal ve kültürel alanlarda da üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek. Kısacası bize ihtiyaç duyulan her yerde var olabilmek istiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınırkaya Emo Temsilciliğine Atandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN