Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaymakam Helvacı, Magesder’i Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 21.10.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 21.10.2015 15:26
Kaymakam Helvacı, Magesder’i Ziyaret Etti
Yakutiye İlçe Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Mahallebaşı ve Gülahmet Esnaf ve Sanatkârları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne (MAGESDER) iade-i ziyarette bulundu.
Mahallebaşı ve Gülahmet semtlerinin ekonomik açıdan refah düzeyine ulaşması amacıyla çalışmalarına devam Mahallebaşı ve Gülahmet Esnaf ve Sanatkârları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MAGESDER) Başkanı Abdurrahman Oğuz, kurum ziyaretleri kapsamında Yakutiye İlçe Kaymakamlığını ziyaret etmiş ve ortak projeler yürütme hususunda anlaşmaya varmıştı. Dün de Yakutiye Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, MAGESDER’e iade-i ziyarette bulunarak Mahallebaşı’na yapılacak proje ve çalışmalar hakkında Başkan Abdurrahman Oğuz ile istişare etti.
Başkan Oğuz: "Mahallebaşı hep ötelendi"
Mahallebaşı’nın sürekli ötelendiğini ve yok sayıldığını aktaran Oğuz, yapılacak proje ve çalışmaları ile Mahallebaşı’nın diğer semtler ile yarışacak kapasiteye sahip olduğunu aktardı. Mahallebaşı’nın tarihinde ilk defa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen döneminde hizmet gördüğüne dikkat çeken Oğuz, “Mahallebaşı semti yıllardır yok sayıldı, ötelendi. Ancak şu anki durumda Başkanımız Mehmet Sekmen döneminde yollarımız asfaltlandı, kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Bu hizmetler bizim tarihimizde bir ilk. Ben bu nedenle Mehmet Sekmen’e teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah Yakutiye Kaymakamlığı ile gerçekleşecek ortak çalışmalarımız sayesinde semtimiz daha gelişmiş bir yer haline gelecek “ dedi.
Helvacı: "Biz de çalışmalar yapacağız"
Yakutiye İlçe Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı da, Mahallebaşı’nın büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekti. Gerçekleşecek proje ve çalışmalarda MAGESDER ile ortak hareket edeceklerini ifade eden Helvacı, “Mahallebaşı ve Gülahmet Esnaf ve Sanatkârları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Mahallebaşı’nın yok sayıldığı şuana kadar yapılan hizmetler ile ortada. Son olarak Büyükşehir Belediyemiz semte gerekli asfalt ve diğer işlemleri uygulamış. Şuan mahalle bu hizmetler ile oldukça modern ve temiz görünüyor. İnşallah biz de yapacağımız çalışmalar ile Mahallebaşı semtimizi daha güzel ve modern bir yer haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaymakam Helvacı, Magesder’i Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN