Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eskişehir'e sokak sineması geliyor

Giriş Tarihi: 1.2.2013

2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde nostaljik uygulamalar da Eskişehirliler'e sunulacak. Vali Kadir Koçdemir "Mahallelerde tiyatro yarışması dışında sokak sineması uygulamasını başlatacağız" dedi

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, "2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti" etkinlikleri kapsamında mahallelerde tiyatro yarışması dışında sokak sineması uygulamasını başlatacaklarını bildirdi. Vali Koçdemir, Polisevi'nde düzenlenen toplantıda, organize edilmesi planlanan "Mahalleler Yarışıyor" adlı tiyatro yarışması için 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri çalışmalarına basından bürokrasiye herkesin destek olduğunu söyledi. Eskişehir denildiğinde akla gelen etkinlikler yapmayı planladıklarını ifade eden Koçdemir, şöyle konuştu:

MİLLİ KIYAFET GÜNÜ
"Eskişehir'in nüfusu ve yeri uygunluğunda bir kaynak temin etmeye çalıştık ve bunda da muvaffak olduk. Mahallelerde tiyatro yarışması dışında sokak sineması uygulamasını başlatacağız. 'Senede Bir Gün' adlı bir etkinlik düzenleyeceğiz ve sandıktan eski milli kıyafetlerimizi çıkarıp o gün bu kıyafetlerimizle etkinliğe katılma veya normal işimizi yapma gibi bir planımız var." Koçdemir, "Başkentlik Meydanı" konusuna da değinerek, ulaşım bakımından imkânları fazla olduğundan meydan için Sazova ve Şehri Derya Parkı'nı kullanacaklarını, etkinlik çadırlarının buralarda kurulacağını ve panayır havasında bir alan oluşturulacağını sözlerine ekledi. Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru da geçen yılın asayiş verileri hakkında bilgi vererek, tüm suçlara karşı çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir'e sokak sineması geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN