Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gürallar Kütahya'yı dünyaya tanıtacak

Gürallar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat, Kütahya'yı Türkiye'ye ve tüm dünyaya tanıtmak için çalışacaklarını söyledi

Gürallar ArtCraft olarak, son yapılan fabrika yatırımı ile dünya cam üreticileri arasında 6. sıraya yükseldiklerini belirten Argat, bunun kendilerinin olduğu kadar Kütahya'nın da bir başarısı olduğuna dikkat çekti. Gürallar'ın 1948 yılında Kütahya'da kurulduğunu ve toplam 5 bin 500 çalışanıyla, Türkiye'nin gurur duyduğu sanayi kuruluşları arasında yer aldığını söyleyen Argat, "Gürallar Grubu'nun cam, yapı ürünleri, makine, turizm ve inşaat alanındaki faaliyetleri arasında en önemli bölümü Gürallar ArtCraft ile cam sanayi oluşturuyor. 1996 yılında 80 bin metrekare açık alan üzerine kurduğumuz 40 bin metrekarelik cam fabrikamız, günde 65 ton üretimle Türkiye'de anlamlı bir büyüklüğe sahipti. Kuruluşumuzun 15. yılında 212 bin metrekare açık alan üzerine kurduğumuz 77 bin metrekarelik, ikinci üretim tesisimiz ile toplam kapasitemiz günde 520 tona yükseldi. Bu da bizi dünya sofra camı üreticileri arasında 6. sıraya yerleştirdi" dedi. Argat, yeni tesisin Kütahya'ya sağladığı ikinci avantajın da çalışan sayılarını artırması olduğunu ifade etti.

103 ÜLKEYE İHRACAT

Gürallar ArtCraft fabrikalarının bölgesel ekonominin gelişmesinde ve canlanmasında da büyük bir rol oynadığını, Kütahya'nın en çok vergi veren şirketleri arasında yer aldıklarını vurgulayan Argat, ürettikleri 2850 kalem ürünü 103 ülkeye ihraç ettiklerini söyledi. Argat, şöyle devam etti: "Kentimiz yeni açılan Zafer Havaalanı ile hem turizm hem üretim hem ihracat alanında eskisinden daha fazla olanağa sahip. Kentimizi hem Türkiye'ye, hem dünyaya tanıtmak için sahip olduğumuz tüm imkanları kullanacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürallar Kütahya'yı dünyaya tanıtacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN