Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlara ücretsiz girişimcilik eğitimi

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde yaşayan kadınlar, belediyenin açtığı ücretsiz girişimcilik kursları ile meslek sahibi olup, kendi işlerini kuruyorlar. Belediye Başkanı Burhan Sakallı "İşinizi aşkla sevip, zorluklarla mücadele ederseniz başarılı olmanız kaçınılmaz" dedi

Evlerinde oturmaktan sıkılan kadınlar, Odunpazarı Belediyesi'nin açtığı girişimcilik kurslarına katılarak, kendi işlerinin sahibi oluyor. Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, girişimci kadın adaylarının, karşılarına çıkacak zorluklar karşısında pes etmemelerini istedi. KOSGEB Eskişehir Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nin ilk dersine konuk olan Başkan Sakallı, girişimci adaylarıyla tecrübelerini paylaştı.

"İŞİNİZİ AŞKLA SEVİN"
Odunpazarı Belediyesi Aydın Arat Sosyal Yaşam Merkezinde girişimcilerle bir araya gelen Başkan Sakallı, yaptığı konuşmada; "İşinizi aşkla severseniz ve karşınıza çıkacak zorluklarla mücadele ederek, sebat ederseniz, başarılı olmamanız için hiçbir sebep yok" dedi. Girişimci adaylarına işe başlarken hayal kurmaktan korkmamalarını ve hayal güçlerini hiç kaybetmemelerini tavsiye eden Başkan Sakallı, "Türkiye ekonomisinin üzerinde yükseldiği temel direk cesur girişimcileridir, girişimcilerimiz ülkemizin esas zenginliğidir" dedi. Yapılan araştırmalarda kadın ve genç girişimci sayısının yeterli seviyede olmadığının görüldüğünü vurgulayan Başkan Sakallı, temel amaçlarının gençlerin, kadınların ve engellilerin bu sürece katılmasına imkan sağlamak olduğunu söyledi.

MÜLAKATLA SEÇİLİYORLAR

Kendi işini kurmak isteyen kadın girişimci adayları, ücretsiz olarak sunulan uygulamalı girişimcilik eğitimine başvurduktan sonra mülakata alınıyorlar. KOSGEB, Anadolu Üniversitesi ve Odunpazarı Belediyesi yetkililerinden oluşan komisyona gelecek hedefleri anlatan girişimci kadınlar arasından seçilenler, ücretsiz eğitimlere katılmaya hak kazanıyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen programın 30 kişilik kadrosu için 240 girişimci kadın başvuruda bulundu. Komisyon tarafından iş tecrübesi, iş planı, sermaye ve istihdam konu başlıkları altında sınava tabi tutulan adaylar, hibe ve kredi imkânlarından yararlanarak kendi işlerini kurma fırsatı yakalıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlara ücretsiz girişimcilik eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN