Hastaneler 5 yıldızlı misafirhane olacak

Klasik hastane algısı tarih oluyor. Kütahya'da 'anne oteli' ve 'refakatçi oteli' olarak hayata geçirilecek projelerle hastaneler artık otel gibi hizmet verecek

Hastanelerde otel konforunda hizmet vermeyi amaçladıklarını söyleyen Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Kütahya Genel Sekreteri Op. Dr. Mithat Ekici değişimin ipuçlarını verdi. Yakın zamanda hasta kelimesi yerine misafir kelimesini kullanacaklarını söyleyen Ekici, "Anne oteli' ve 'refakatçi oteli' olarak yeni hastaneler inşa edeceğiz" dedi. Türkiye Kamu Hastaneleri kurumunun kurulmasının ardından Kütahya'ya Genel sekreter olarak atanan Op. Dr. Mithat Ekici, hastanelerde yapacakları çalışmaları anlattı. Sağlık alanında son dönemlerde önemli çalışmalar olduğunu ve Kamu Hastaneler Kurumu'nun yeni bir anlayış geliştirdiğini söyleyen Ekici, yakında hasta kelimesi yerine misafir kelimesinin kullanılacağını belirtti. Hastaneye gelen insanlara hasta gözüyle değil misafir gözüyle bakacaklarını, amaçlarının vatandaşa en iyi hizmeti sunmak olduğunu vurgulayan Ekici, anne oteli ve refakatçi oteli adı altında iki otel yapacaklarını söyledi.

İKİ ÖNEMLİ PROJE
Op. Dr. Mithat Ekici, kuracakları 'anne oteli' ve 'refakatçi oteli' ile ilgili olarak bilgiler vererek 'anne otelinin', doğum için gelmiş ve doğumuna az kalmış uzaktan gelen annelere hizmet vereceğini belirtti. Anneleri bir anlamda hastane otelinde misafir edeceklerini söyleyen Ekici, "Veya doğumdan sonra doktor gidebilirsin dedi ama gitmek istemedi veya gidemedi. Yine onu anne oteline alacağız" dedi. Anne otelinin ihalesinin yapıldığını ancak fiyatlar yüksek geldiği için ihale gerçekleştirilemediğini söyleyen Ekici, tekrar ihale yaparak 'anne otelini' kuracaklarını söyledi. Bir de 'refakatçı oteli' kuracaklarını ifade eden Ekici "Uzaktan bir gariban misafirimiz gelmiş hastası var yatıyor. Bunlar için de refakatçı otelini yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastaneler 5 yıldızlı misafirhane olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN