Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Artık her evde bir Açık Öğretim'li var"

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim sistemi 30 yılı geride bıraktı. Sistemin dünyaya model olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, "13.5 milyon aliede mezunumuz var" dedi

Türkiye'de 13.5 milyon ailede Açık Öğretim mezunu bulunduğunu söyleyen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, "30'uncu yılında 'Açık Öğretim' sistemini anlattı. Aydın, "Toplumun hiç tanımadığı bir modelle yola çıkmıştık. Şimdi her evde bir Açık Öğretim'li var" dedi. Otuz yıl önce sisteme büyük güçlükler ve mektupla başladıklarını söyleyen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, şu anda 1 milyon 700 bin mezuna ulaştıklarını belirterek, "Bugün bir milyon 350 bin öğrencimiz var. Şu anda 13,15 milyon arası aile ile ilişkiliğiz, Her ailede bir Anadolu Üniversiteli var. Ve bu süreci başlatan başarıyla getiren hocalarımızdan işçilere herkese teşekkür etmek istiyorum" dedi. Açık Öğretim'de uygulanan Kredili Sistem'le ilgili bilgi veren Aydın, yeni sistemle öğrencilerin ortalamasına göre performanslarının değerlendirileceğini söyleyerek, "Kredili sistemde kalırsanız, ders tekrarı yaparsanız, eğer ki fazladan kredi alırsanız, erkenden okulu bitirebilirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlarda yönlendirme söz konusudur. Gerçekten çağdaş bir sistemdir. İnanıyorum ki birkaç sınavdan sonra ya da dönemin sonunda; inanıyorum ki öğrencilerimiz bize serzenişte bulunacaklar. Şimdiye kadar niçin kredili sisteme geçmediniz, ne kadar güzelmiş diyecekler" dedi.

DİJİTAL KİTAP

Kitapların da yenilendiğini belirten Aydın, "Elektronik dijital kitaba de geçiyoruz. İnternet'te danışmanlık hizmetleriyle de yardımcı olacağız. Öğrencilerimize bu sistemle daha başarılı olacağız. Öğrencilerin, bu sistemle daha başarılı olacaklar" dedi. Final sınavlarının geride kalydığını belirten Rektör Aydın, sınavın Türkiye genelinde başarıyla uygulandığını belirterek, "Bir milyon 332 bin öğrenci arkadaşımız girdi. Bu Türkiye'de yapılan bütün zamanların en büyük sınavıdır. Ve çok şükür bu zamana kadar güven içinde yürütüyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Artık her evde bir Açık Öğretim'li var"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN