Türkiye'nin en iyi haber sitesi

M. KEMAL ÖZUĞUR: Büyükerşen ve Ataç niye yoktu?

Giriş Tarihi: 15.3.2013
Eskişehir'in '2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti' ve 'UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti' seçilmesi dolayısıyla Ankara'da verilen resepsiyonda gözler mutlaka Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ı aradı. Davet edilmedilerse ayıp, davet edilip katılmadılarsa daha büyük ayıp. AK Parti Milletvekili ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı orada. Diğer AK Parti milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can orada.
CHP milletvekilleri Süheyl Batum ve Kazım Kurt ile MHP Milletvekili Ruhsar Demirel orada.
Tablo çok güzel ama eksik. '2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti' ve 'UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti' Eskişehir'in Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç yok.
Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Vali Dr. Kadir Koçdemir ile anlaşamazsın, kurul üyesi Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ile anlaşamazsın. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof.
Dr. Öcal Oğuz
, 2013 TDKB Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fazıl Tekin, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Yapıcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yusuf Balcı, Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan, Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, TDKB Ajansı Genel Sekreteri Azmi Çelik ile düşünceleriniz uyuşmayabilir. Ama siz Eskişehir'in Büyükşehir Belediye Başkanısınız.
Siz, şehrin nerede ise yarısını kapsayan Tepebaşı'nın Belediye Başkanısınız.
Eskişehir'in yabancı misyon şeflerine tanıtıldığı böyle bir organizasyonu katılmama lüksünüz yok.
Bu bir tercih değil, görev.
2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmeniz veya o kurulda görev almamanız başka, Eskişehir'in gurur duyacağı böyle bir organizasyona seyirci kalmak başka.

MÜJDE BEKLİYORUZ
Eskişehir'in '2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti' ve 'UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti' ilan edilmesinden kısa bir süre sonra Büyükerşen'in kendisini geri plana çekmesi ile bir AK Parti projesi haline geldi. Ve bunun doğal sonucu olarak Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ön plana çıkarıldı.
21 Mart Nevruz kutlaması ile 23 Mart'taki Atatürk Stadyumu'ndaki resmi açılışa sayılı günler kala daha yapılacak çok şey var.
Resmi internet sitesinde bile etkinlikleri programı ile ilgili bir bilgi yok.
Bilinen tek şey Nevruz'un 21 Mart'ta Orta Asya Türk cumhuriyetlerindeki gibi kutlanacağı, 23 Mart'taki resmi açılış törenine ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı.
İlk kez Eskişehir'de geceleyecek olan Başbakan Erdoğan'dan Eskişehirlilerin büyük bir beklentisi var.
30 bin mi yoksa 33 bin kişilik mi olacağı netleşmeyen yeni stadyumun temelinin atılması, yeni gar binası ile ilgili durumun netleşmesi değil bu beklenti.
Yeni stadyumun tamamlanmasından sonra yıkılacak Atatürk Stadyumu'nun arazisinin nasıl değerlendirileceği.
Eskişehirlilerin Başbakan'dan beklediği müjde ise bu alanın çok büyük bir ihtiyaç olan kent meydanına dönüşmesi kararı. Sadece bu alanın değil. Kampus okul projesi ile taşınması ön gündemde olan Endüstri Meslek Lisesi alanının da bu kent meydanına eklenmesi.
Evet. AK Parti, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın yanı sıra, bütün ilçeleri de istiyor.
Bunun tek yolu, Eskişehirlilerin beklentilerine cevap vermek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
M. KEMAL ÖZUĞUR: Büyükerşen ve Ataç niye yoktu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN