Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öncelik can güvenliği

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü 2013 ağaç kesim sezonunu Kalabak ormanlarında başlattı. Sezon açılışında Orman Bölge Müdürlüğünün deneyimli personeli, kesim yapacak şirket ve kooperatiflerin yöneticilerine ormanda ağaç kesiminde izlenecek yolu uygulamalı olarak gösterilirken, özellikle iş güvenliği alanında alınan önlemler dikkat çekti.

TATBİKATLI AÇILDI

Sezon açılış programında orman mühendisleri tarafından işaretlenen kesimlik ağaçlardan bazıları yapılan tatbikatla kesildi. Tatbikatta yetkililer, eksik veya izlenmesi gereken yolları kesimcilere gösterdiler. Bu yıl ormanda kesim yapacak işçilerin can güvenliği de önde tutuldu. Sezon açılışında tanıtımı yapılan yeni ekipmanlar arasında sese ve darbeye karşı dayanıklı kıyafet ve malzemelerin kullanıması dikkat çekti.

GÜVENLİK İLK SIRADA

Buna göre, ormanda kesim yapacak işçilerin de bundan sonra robocop benzeri elbiseler giyerek kesim yapacaklar. Robocop elbisesi giyecek kesimcilerin, kaskları çok dayanıklı hale getirildi. Kulakları ise kesim motorlarının sesini duymuyor. Ama insan sesini hemen algılıyor. Elbiseler kütük çarpmalarına karşı korunaklı, çizmeler ve eldivenler ise çelik bombeli oldukları için kazalarda yaralanmalara karşı oldukça duyarlılar. Eskişehir Orman Bölge Müdürü Nadir Sarıkaya, kesim sezonunu başlattıklarını belirterek, "Ormandan kesilecek ağaçlar, yurt ekonomisine büyük bir katkı da bulanacak. Bunu yaparken de işçi güvenliğini de üst düzeyde tutacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öncelik can güvenliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN