Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tepebaşı'nda mavi bayrak uygulaması

Mavi bayraklı işletme sayısı 32'ye yükseldi.

Giriş Tarihi: 13.3.2014 16:48
Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Şehirler Ağı'na üye olan ve Avrupa'nın seçkin belediyeleri arasında olan Tepebaşı Belediyesi'nin, Tepebaşı Mavi Bayrak uygulamasını sürdürdüğü belirtildi.
Yapılan açıklamaya göre; Mavi Bayraklı işletmeler, Tepebaşı bölgesinde yaşayan vatandaşlara sağlıklı ve hijyenik koşullarda hizmet sunan işletmeler olarak göze çarpıyor. Bu işletmeler hijyen, kalite yönetimi ve çevreci kriterler başta olmak üzere tüketici haklarına saygı, müşteri odaklı hizmetleri ile ön plana çıkıyorlar.

Bu kapsamda başvuruları değerlendirilen 7 işletme daha Mavi Bayrak almaya hak kazandı. Böylece Mavi Bayraklı işletme sayısı 32'ye çıktı. Düzenlenen törende konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, projenin 2003 yılında beri devam ettiğini vurgulayarak, 'Mavi Bayraklı müesseselerle olmayanlar arasında önemli farklar var. Bu sayıları arttırmamız lazım. Ben bu gayret içinde olan müessese sahiplerine çok teşekkür ediyorum.' şeklinde konuştu.

Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Fethi Özkara ise, uygulamanın işletmelere farklı bir ivme kazandırdığını söyleyerek, 'Mavi Bayrak'ı her yerde anlatarak teşvik etmeye çalışıyorum' dedi.
Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İskender Bayar da, Mavi Bayrak'ın önemine değinerek, 'Son zamanlarda bu uygulamanın değeri arttı, bu nedenle de işletmelerin kendi isteğiyle bu uygulamaya d'hil olmak istemeleri çok sevindirici bir durum' şeklinde konuştu.

İŞTE MAVİ BAYRAKLI İŞLETMELER

Tepebaşı'nda Mavi Bayrak alan işletmeler ise; Taş Bina, Pino İstasyon, Pino A.Ü., HD İskender, Birsen Yemek, Köfteci Koca Usta, Trakya Restaurant, Masa Balık, Espark Kahve Dünyası, Kanatlı Kahve Dünyası, Kahve Diyarı, Gökkuşağı Cafe,Park Kumpir, Pino Espark, HD Döner, Pidem Rest., Polen Tantui Özdilek, Polen Tantuni Espark, Salon Arif, Aslan Kuaför, Zen Kuaför, Taba Kuaför, CRE kuaför, Cenk Kuaför, Kuaför Hüseyin, İlayda Güzellik Salonu, Yılmaz Erkek Kuaförü, Kuaför Hanife, Kuaför GK, Gölpark Restaurant, Diesel Pub, Gökkuşağı Cafe -2 olmak üzere 32'ye yükseldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tepebaşı'nda mavi bayrak uygulaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN