Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hisarlar'da IRIS gururu

Giriş Tarihi: 13.3.2015
Hisarlar'da IRIS gururu

Demiryolu ve raylı sistemler sektöründe fark yaratan Hisarlar, IRIS belgesi denetimlerini tamamlayarak Eskişehir'de bu belgeyi alan ilk firma olmayı başardı

Eskisehir'de yaklasık 55 bin metrekarelik üç farklı yerleskede bulunan üretim tesisleri dünya devlerine partnerlik yapan Hisarlar, demiryolu sektörünün olmazsa olması UluslarArası Demiryolları Standartları (IRIS) belgesini almanın gururunu yasıyor. Demiryolu ve raylı sistemler sektöründe, sektörün beklentilerini ve standartın taleplerini yerine getirerek üretim yapan Hisarlar, IRIS belgesi denetimlerini tamamlayarak, Türkiye'de bu belgeyi alan 15'inci, Eskisehir'de ise ilk firma oldu. Hisarlar Grup CEO'su Zafer Türker demiryolu sektörüne verdikleri önemi SABAH Anadolu'ya anlattı. Demiryolu sektöründe önemli hedeflere sahip olduklarını belirten Türker "Demiryolu sektörüne çok önem veriyoruz. Hazırladıgımız is planı çerçevesinde hem tarım sektörü hem de insaat makineleri sektörünü de yakından takip ediyoruz ve bu sektörler ile ilgilide hedefler koyuyoruz" dedi. Demiryolu sektöründe ciddi yatırımlarının oldugunu belirten Türker "Alman Demiryolları (DB) tarafından denetlenen, ürettigi yüksek katma degerli ürünler ile Raylı Sistemler yüklenicilerine çesitli imkanlar sunan ve dünyaca ünlü Bombardier firmasına kaynaklı imalat yapabilen bir firma olmak için çesitli süreçlerimizi optimize ettik ve buna göre yeni yatırımlar yaptık" diye konustu.

"ESKİŞEHİR'DE İLK OLDUK"
Demiryolu sektörünün olmazsa olması 'Uluslararası Demiryolları Standartları (IRIS) belgesini alan ilk Eskisehir firması olduklarının altını çizen Türker söyle konustu: "Türkiye' de bu belgeye sahip 15'inci firmayız. Sertifikalandırılan her sirket gibi bizde Avrupa Demiryolları Sektörü Birligi'nin (UNIFE) IRIS veritabanında yer alıyoruz. Mevcut üretimiz içerisinde bulunan demiryolu araçları sasi ve metal aksamları dısında komple bitmis ürün üretme yetkinligimizde bulunmakta ve bu dogrultuda hem mevcut hem de yeni müsteriler ile görüsmelerimiz devam etmektedir." Türker "Geçtigimiz haftalarda gerçeklestirdigimiz Isviçre'deki ABB firması ziyareti ile de bu sektörün içerisinde farklı is kolları ile ilgili önemli görüsmeler yaptık. Bir yandan Tülomsas'a GE sasilerini tesislerimizde üretiyor olmamız, diger yandan Alman Demiryolları ve Bombardier ile yaptıgımız çalısmalar sayesinde bu sektörde daha bir çok konuda alternatif üretimler için yetkinlikler kazandık ve bunu müsterilerimize sunuyoruz" görüsünü dile getirdi.

ÖNEMLİ MÜŞTERİLERE SAHİP
Bu yıl beşincisi düzenlenen Eurasia Rail'e raylı sistemler metal aksam ve şasi imalatlarıyla katılan Hisarlar, Tülomsaş, Bombardier, GE gibi önemli müşterilere sahip. Bombardier'in Türkiye'deki ilk ve tek kaynaklı imalat konusunda sertifikalı tedarikçisi konumunda olan Hisarlar'ın yaptığı ürünlerin birçoğu ise Alman Demiryolları (DB) tarafından onaylanmış durumda.

EURASIA RAIL'E DAMGA VURDULAR
İstanbul'da düzenlenen dünyanın üçüncü büyük demiryolu fuarı olan "Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı'na (Eurasia Rail) katılan Hisarlar'ın standı ilgi odağı oldu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın açtığı fuarda yer almanın gururunu yaşadıklarını belirten Zafer Türker şöyle konuştu: "Geçmiş yıllarda hazırlığımız 5 yıllık iş planımızda raylı sistemlere çok önemli yer verdik. Bu doğrultuda Hem TURKAR aracımız hem de raylı sistemlerdeki önemli müşterilerimize cevap verebilmek adına fuarları yakından takip ediyoruz. 2014'te birçok firmanın katılım sağladığı fuarda raylı sistemler ürünlerimiz ile katılım göstermiş ve çok önemli görüşmeler sağlamıştık. Fakat bu sene geçen seneden daha hazır bir şekilde fuarda yerimizi aldık. Özellikle çeşitli standartları tamamlamış, bu sektördeki farklı iş kolları ile üretim kabiliyetlerimiz çerçevesinde iş yapabilecek olmamızı fırsat olarak görüyoruz. Özellikle gündemde olan ihale ve yerlilik oranları ile ilgili üzerimize düşeni yapabileceğimize inanıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hisarlar'da IRIS gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN