Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye için aday

2002 yılından bu yana AK Parti içinde siyaset yapan işadamı Ali Demirel, 'Yeni Türkiye' sloganıyla Eskişehir'den milletvekili aday adayı oldu. Demirel, "Geleceğin Eskişehir'i hep birlikte inşa edeceğiz" dedi

Türkiye için aday
AK Parti'nin kurulusundan bu yana siyasetin içinde olan isadamı Ali Demirel, 2009 yerel seçimlerinde Tepebası Ilçesi Belediye Meclis üyeligi yaptıktan sonra 2 dönem AK Parti Eskisehir il Yönetim Kurulu üyeliliginde bulundu. Yogun is temposuna ragmen Eskisehir ve Türkiye'ye hizmet için milletvekili aday adayı olan Demirel, tek gayesinin bütün farklılıkları bir araya getirip, bütün etiketleri bir kenara bırakarak Eskisehir'in gelecegi adına kenetlenmek oldugunu söyledi. Eskisehir'i 2023 hedeflerine ulastırmaya katkı saglamak için 2053 ve 2071 vizyonlarının alt yapısını saglamak için aday oldugunu dile getiren Demirel, Eskisehir'in standartları daha yüksek, dayanısma ve paylasım kültürü daha kuvvetli, model bir sehir olması için elinden geleni yapacagını kaydetti.

'SANAYİDE ATILIM YAPMALIYIZ'
Eskisehir için belirledigi vizyonunu açıklayan Demirel söyle devam etti: "Milletvekilligi üzerinde iyi düsünülmesi gereken tasıması zor bir sıfat. Biz vekillik görevini, temsil makamından öte hizmet ocagı olarak görüyoruz. Güzel Eskisehir'imiz, degerlerini degerlendirebilen bir sehir imajına kavusmalı. Sadece ögrenci sehri olarak anılmamalı, sanayilesmis sehirler arasında ilk 10'da yer almalı. Çünkü sehrimizde sanayi, tarım, turizm ve sporda markalar çıkaracak kapasite mevcut. Eger Eskisehirliler uygun görür onaylarsa bütün farklılıkları bir araya getirip, bütün etiketleri bir kenara bırakarak, sehrimizin gelecegi adına kenetlenmek ve tek vücut olmak için yeni Türkiye'nin insasında yer almak istiyorum. Eskisehir'in standartları daha yüksek, dayanısma ve paylasım kültürü daha kuvvetli, model bir sehir olması için elimden gelini yapacagım" diye konustu.

ALİ DEMİREL KİMDİR?

1987-1992 arasında çeşitli özel şirketlerde taşeron olarak çalıştı. 1993'ten 1998'e kadar Eskişehir'de emniyet hizmetleri sınıfında polis memuru olarak görev aldı. 1998'de kendi isteğiyle istifa eden Demirel'in kardeşleriyle birlikte kurduğu şirket konut üretim sektöründe faaliyet gösteriyor. Demirel siyasete 2002'de AK Parti üyeliği ile başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye için aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN