Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisten Rehin Alınan Kadın İçin Düzenlenen Operasyona Yönelik Açıklama

Giriş Tarihi: 20.2.2015 17:38
Emniyet Müdürlüğü, dün akşam Kurtuluş Mahallesi Ziyapaşa Caddesi üzerinde meydana gelen birlikte yaşadığı şahıs tarafından dövülen ve rehin alınan kadının kurtarılması operasyonu ile ilgili bir açıklama yaptı.
Açıklamada, Emniyet Müdürlüğü’nün gelen her ihbarda olduğu gibi, son günlerde kadına şiddet olaylarının toplum üzerinde oluşturduğu hassasiyetin bilincinde olarak, alınan ihbar sonrası ekiplerin ivedi bir şekilde olay yerine intikal ettiği belirtildi. Gerekli güvenlik tedbirlerinin en üst seviyede alınarak olay yerinde itfaiye ve ambulans hazır edildiği kaydedilen açıklamada, "Olaya müdahale esnasında müdürlüğümüzce gerçekleşebilecek kadına yönelik şiddet olaylarına müdahale etmek üzere görevlendirilen bayan personelimiz de görev almıştır" diye belirtildi.
Şüphelinin mağdur kadına herhangi bir müdahale bulunmadan etkisiz hale getirildiği ifade edilen açıklamada şu ifadelere de yer verildi.
"Özellikle bu tarz konular üzerinde uzman nitelikteki Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerimiz ve müzakere timimiz olaya müdahale etmiş, düzenlenen operasyon ve yapılan müzakere neticesi olayın şüphelisi G.S. isimli şahıs, olayın müştekisi G.K. isimli kadına karşı herhangi bir darp ve cebir gerçekleştirmeden etkisiz hale getirilmiştir. Olayın müştekisi olan G.K. hakkında 6284 Sayılı Kanun gereğince daha önceden alınmış bir koruma ya da tedbir kararı olmadığı anlaşılmıştır. Emniyet Müdürlüğümüz toplum tarafından hassas bir şekilde izlenen Kadına yönelik şiddet olaylarının önlenmesi için çalışmalarını geçtiğimiz günlerde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü bünyesinde kurduğu, sadece kadın polislerin görev yaptığı özel bir birimle yürütmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten Rehin Alınan Kadın İçin Düzenlenen Operasyona Yönelik Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN