Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Aday Adayı Prof. Dr. Arzu Çiçek, ETO Başkanı Güler İle Görüştü

Giriş Tarihi: 21.2.2015 12:18
AK Parti Aday Adayı Prof. Dr. Arzu Çiçek, ETO Başkanı Güler İle Görüştü
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Arzu Çiçek, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler’i makamında ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundu.
ETO Başkanı Güler, ziyaret sırasında yaptığı değerlendirmede, 7 Haziran’a kadar bir demokratik yarışın aday adaylarını beklediğine değindi. Güler, “Ticaret camiası olarak şuna bakarız; adayların nüfus kağıdında ne yazdığı önemli değil, önemli olan Eskişehir’i tanıyan, bilen, buranın tozunu yutmuş kişilerin aday olması, kadın adayların yer alması da ayrı bir memnuniyet konusu” dedi.
Aday adayı Çiçek’in akademik kariyerinin bulunmasının çevre konusundaki çalışmalara hakim olduğunu ifade eden Güler, Eskişehir’i bilen ve tanıyan bir insan olarak aday adaylığının kendisi için hayırlı olmasını diledi. ETO Başkanı Metin Güler, Arzu Çiçek’e Eskişehir için düşündüğü çalışmaları sordu.
PORSUK ÇAYI DÜZENLENMELİ
Prof .Dr Arzu Çiçek ise, akademik çalışmaların hayata geçirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Özellikle üniversitelerdeki çalışmaların yoğun bir şekilde topluma hizmete dönüştürülmesi gerekiyor birçok araştırma yapıyorsunuz, yurt dışında makaleler yazıyorsunuz ama hayata geçiremediğiniz sürece bunun hiçbir önemi yok” şeklinde konuştu.
Eskişehir’in suyla ilgili önemli sorunları olduğunu belirten Prof. Dr. Çiçek şunları söyledi:
“Akan suyumuzun kalitesi ile ilgili ciddi sorunlarımız var. İnşallah suyumuzu kaynağından alabilirsek Kütahya’nın atıklarından kurtulabileceğiz. Önce sağlıklı bir ortam sağlamamız gerekiyor. İlçeler ve köyler de dahil olmak üzere Kırka’dan Karadeniz’e kadar bor ve arsenik kirliliği var, zehir saçıyor, yiyeceklerde de yoğun kirlilik var, bunu temizlemeliyiz. Porsuk Çayı’nın da düzenlenmesi gerekiyor. Çöplerle ilgili de düzenlemeler yaparak bu konuda verilecek eğitimin bir şart olduğu kaçınılmazdır. Temizlik çalışmalarında denetim ve yaptırımlar da tam olursa sıkıntı olmayacak.”
KONGRE SARAYI
Eğitimin taklitle başladığına değinen Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Çiçek, “Yeni doğan çocuk, kimden ne görürse onu taklit eder, eğitime çok küçüklükten başlanması gerekiyor. Yapacağımız tüm çalışmalar Eskişehir’e, Türkiye’ye tüm dünyaya hayırlı olur umarım. En çok istediğim şeylerden biri; güzel bir kongre sarayı, fuar alanımız olması. İki üniversitemiz var, Eskişehir için bunu istiyoruz. 10 bin kişilik büyük bölmeleri olan çok amaçlı bir kongre salonuna ihtiyaç var. Eskişehir’de destek olunması gereken çok kişi var, gerçek mağdurlara ulaşmak çok önemli” ifadelerini kullandı.
HERKES EŞİT VE DEĞERLİ
7 Haziran sonrasında 6 değerli insanın sandıktan çıkacağını ifade eden ETO Başkanı Güler, “Seçim sonrasında bu rozetlerini çıkarıp, milletvekillerinin şehrin menfaatleri için çalışmasını bekliyoruz, biz de Eskişehir’in menfaatleri konusunda elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Allah yolunuzu açık etsin inşallah düşündüğünüz projeleri hayata geçirirsiniz” diye konuştu.
Her şeyin sevgi saygı çerçevesinde yürümesi gerektiğini kaydeden Aday Adayı Çiçek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Allah bizi yarattığında ruhundan bir parça üflediyse, insanları güzel çirkin diye ayırmamamız gerekiyor, tüm insanlara çok değer vermek ve hepsini eşit görmek gerekiyor. Ben de Odunpazarı’nda büyüdüm ve burada aldığım terbiye de bunu gerektiriyor. Ailelerin ve öğretmenlerin eğitimde ortak çalışarak çocuklara örnek olması gerekiyor. Kendime slogan olarak benimsediğim ’Yerelden evrensele insanlık adına farkındalık yaratmak’ amacı ile çalışmalarıma devam edeceğim.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Aday Adayı Prof. Dr. Arzu Çiçek, ETO Başkanı Güler İle Görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN