Başkan Büyükerşen’e ‘Türkiye’nin En İyi Belediye Başkanı’ Ödülü

Giriş Tarihi: 5.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 11:57
Başkan Büyükerşen’e ‘Türkiye’nin En İyi Belediye Başkanı’ Ödülü
Türkiye Gençlik Ödülleri oylamasına katılan gençlerin, ‘Türkiye’nin En İyi Belediye Başkanı’ olarak seçtiği Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e ödülü, MCD Gençlik Kulübü Başkanı Maksut Coşkun Dokunulmaz tarafından verildi.
İnternet üzerinden, Türkiye’nin en çok oy kullanılan ve en iyilerin belirlendiği Türkiye Gençlik Ödülleri törenine katılamayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ödülünü aldı. Yapılan açıklamaya göre, 6 milyondan fazla oyun kullanıldığı Türkiye Gençlik Ödüllerinde Yılmaz Büyükerşen, en yakın rakibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a iki katından fazla fark atarak, yüzde 45 oyla birinci oldu. İstanbul’daki ödül törenine katılamayan Büyükerşen’in ödülünü, MCD Gençlik Kulübü Başkanı Maksut Coşkun Dokunulmaz Eskişehir’e getirerek verdi.
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’i makamında ziyaret eden Dokunulmaz, “Türkiye’de gençliğe yönelik projeleriyle öne çıktığı için Yılmaz Büyükerşen, gençler tarafından çok seviliyor. Bizim projelerimizde gençlerin geleceklerine yönelik olduğu için, Sayın Büyükerşen ile bizzat tanışmak ve fikirlerini almak istedim. Projelerimize ve fikirlerimize destek verdi. Birlikte engellilere ve gençlere yönelik etkinlikler yapmayı düşünüyoruz” dedi.
Türkiye’nin En İyi Belediye Başkanı ödülünü gençlerin oylarıyla almaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Büyükerşen, “Türkiye’nin geleceğini gençler oluşturacaktır. Türkiye’nin geleceği için gençlerimizden umutluyum. Ülkeyi bu karanlık kavgacı ortamdan gençler çıkartacaktır. Ödül töreninde onlarla birlikte olamadığım için çok üzgünüm. İnşallah gelecek yıllarda, bu değerli organizasyonda gençlerin yanında olacağım. Onların enerjisine benim ve Türkiye’nin çok ihtiyacı var” diye belirtti.
MCD Gençlik Kulübü Başkanı Maksut Coşkun Dokunulmaz, Büyükerşen’e gençlere yönelik yaptıkları projeler hakkında bilgi verdi. MCD Gençlik Kulübünün görme ve işitme engelliler için özel olarak hazırlanan hikaye kitap DVD’lerini çok beğendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Büyükerşen’e ‘Türkiye’nin En İyi Belediye Başkanı’ Ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN