Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu Köftenin Tadında Mutluluk Var

Giriş Tarihi: 7.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:55
Bu Köftenin Tadında Mutluluk Var
’in Seyitgazi ilçesi Kırka mahallesinde yaşayan Mutlu Yuvam Apartmanı sakinleri, geleneksel hale getirdikleri sosyal etkinliklerle sürekli bir araya gelerek çevrelerindeki ailelere örnek oluyorlar.
Zaman zaman bir araya gelen aileler, ortak faaliyetlerde günümüzde artık kaybolmaya yüz tutan güzel komşuluk ilişkilerini geliştiriyorlar. Bütün ailelerin çocukları ile birlikte katıldığı etkinliklerinden biri de çiğ köfte partisi oldu. Aileler, kendi aralarında hazırladıkları çiğ köfteyi tüm sakinlerle beraber oturarak hoş sohbet içinde beraber yemenin mutluluğuna vardılar.
AYNI APARTMANDA BİRBİRİNE TANIMAYAN AİLELER
Apartman sakinlerinin hep bir ağızdan söyledikleri ise, günümüzde özellikle apartman komşuları arasındaki samimi ilişkilerin kaybolmaya yüz tutması, kimsenin kimseyi tanımadığı, sanki küs bir hayat yaşadıkları gerçeği oldu. Bu gibi faaliyetlerle çevrelerine örnek olmak istediklerini anlatan apartman sakinleri, sık sık yaptıkları benzer etkinlikleri sürdürmeye kararlı olduklarını anlatarak, "Birçok yerde aynı apartmanda oturup birbirini tanımayan, gelip gitmeyen çok aile var. Bu bizim kültürümüze uymaz. Bizler aynı binada oturan aynı ailenin üyeleriyiz. İyi ve acı günlerimizde bir olmaya, birlikte olmaya özen gösteriyoruz. Çiğ köfte partisi gibi benzer etkinliklerle hep bir araya geliyoruz. Bunun örnek olmasını istiyoruz "dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu Köftenin Tadında Mutluluk Var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN