Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükerşen’in Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Giriş Tarihi: 7.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:55
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.
Büyükerşen, tüm dünya kadınlarının gününü en içten duygularla kutladığını kaydetti. Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi, ne yazık ki ülkemizde de kadınların hala hak ettikleri noktanın çok gerisinde olduğuna dikkat çeken Büyükerşen, “Hak ve özgürlükler konusunda kağıt üzerinde bir eşitlik varmış gibi görünse de, toplumsal statü, ekonomik bağımsızlık, istihdam, siyaset gibi alanlarda hala geri planda olmaları, bunun sanal bir gerçeklikten öteye geçmediğini gösteriyor bize. Toplumumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın hak etmedikleri bu koşulları, normal bir durum olarak görmek ve kabullenmek asla kabul edilemez” ifadelerini kullandı.
“Birçok olumsuzlukla karşı karşıya olan kadınlarımız için en temel sorunlardan biri “erkek şiddetine” maruz kalmalarıdır” diyen Büyükerşen, mesajına şöyle devam etti:
“Kadına yönelik şiddet, giderek artmakta, hepimiz için korkutucu boyutlara gelmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, nüfus olarak ülkemizin yarısını oluşturan kadınlarımızı korumak, kollamak, hak ve özgürlüklerini geliştirmek gücüne ve erkine fazlasıyla sahiptir. Yeter ki, siyasetçiler ve yöneticiler bu konuda gerçekten samimi olsunlar ve gereken iradeyi göstersinler. Ancak bu konuda yüksek bir gayret ve çaba gösterildiğini söyleyebilmek mümkün değil. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha kutlarken, bu önemli günde kadınlarımıza gösterilen hassasiyet ve değerin her zaman ve her alanda gösterilmesi en büyük dileğimdir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükerşen’in Dünya Kadınlar Günü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN