Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in Güvercin Tutkunları

Giriş Tarihi: 9.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 14:46
Eskişehir’in Güvercin Tutkunları
’de, tutkunları tarafından ilgiyle beslenen bazı güvercinlerin fiyatı birkaç bin lirayı geçerken, yapılan ihalelerde en iyi kuşu alabilmek için yoğun bir rekabet yaşanıyor.
Eskişehir Güvercin Sevenler Derneği’nde cumartesi günü sergilenen kuşlar, açık arttırma usulü ile alınıp satılıyor. Kuşların rengine, ırkına, süslerine ve özelliklerine göre fiyatının değiştiğini söyleyen Eskişehir Güvercin Sevenler Derneği Başkanı Sinan Yıldız, “Şimdiye kadar yaptığımız ihalelerde ve sergilerde 2 bin 500 TL’ye kadar satılan güvercin oldu. Biz dernek olarak insanları bir araya toplayarak hem bir kaynaşma ortamı yapıyoruz, hem de bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Bazı arkadaşlarımızın kümesi küçük olduğu için fazla kuş koyamıyor ve fazlasını burada açık arttırma ile satıyor. Amaç bu hobiyi daha yaygın hale getirmek" dedi.
SABIKASI OLANLAR DERNEĞE ÜYE OLAMIYOR
Yıldız, sabıka kaydı olanları derneğe üye yapmadıklarını, insanlara bile zarar vermiş kişiler hayvanlara da zarar verebileceğini anlatarak, "İnsana zarar verinin hayvanlara neler yapabileceğini siz düşünün. Biz o riski göze alamayız. Burada üyeler arasında güvercin satışı yapılıyor. Zaten derneğe üye olanlar güvercinleri seven insanlar. O yüzden satışlar gerçekleştikten sonra kimsenin gözü arkada kalmıyor’’ dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir’in Güvercin Tutkunları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN