Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de "Öncü Kadınlarımız" Resim Sergisi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Eskişehir’de Öncü Kadınlarımız Resim Sergisi
Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin organize ettiği, Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği "Öncü Kadınlarımız" konulu karma resim sergisi, Turgut Özakman Sergi Salonu’nda açıldı.
Serginin açılışına, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, kadın ressamlar ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde konuşan Kadın Meclisi Başkanı Sühendan Koparal, ressam Ülkü Cılızoğlu ve tüm kadın sanatçılara teşekkür etti. Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise, “Böyle bir sergiyi şehrimizdeki sanatseverlerin beğenisine sunmak bizi çok mutlu etti. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen de, Büyükşehir Belediyesi olarak sanatsal faaliyetlere önem verdiklerini belirtti ve “Buruk da olsa 8 Mart’ı kutladığımız şu günlerde umuyorum ki Türkiye’de yaşayan tüm kadınlarımız öncü olur, erkeklere aydınlık dünyanın nasıl kurulacağını öğretir” dedi.
Proje sahibi ressam Ülkü Cılızoğlu, sanatsal olarak Eskişehir’den çok etkilendiklerini ve Öncü Kadınlar konulu resim sergisini Eskişehir’de açmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti.
Açılış konuşmalarının ardından davetliler sergi salonunu gezdi. "Öncü Kadınlarımız" karma resim sergisinin 14 Mart 2015 tarihine kadar açık kalacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir’de "Öncü Kadınlarımız" Resim Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN