Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Prof.dr. Arzu Çiçek TÜMSİAD’ı Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 10.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Prof.dr. Arzu Çiçek TÜMSİAD’ı Ziyaret Etti
Ak Parti milletvekili aday adayı Prof. Dr. Arzu Çiçek, TÜMSİAD Başkanı Ali Engiz’i makamında ziyaret etti.
TÜMSİAD’ın Eskişehir, Türkiye ve dünyadaki geniş çalışmaları hakkında detaylı bilgi veren Başkan Engiz, sorunlar ve çözümlerle ilgili konularda, sivil toplum kuruluşlarının birlikte hareket etmesinin kamu oyunda büyük ses getirdiğini belirtti.
Prof. Dr. Arzu Çiçek ise, üniversitede 1995 yılında çevre konusunda akademik çalışmalarına başladığını ve birçok projeler hazırladığını, şimdi ise bunların hayata geçirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Çiçek, “Özellikle üniversitelerdeki çalışmaların yoğun bir şekilde topluma hizmete dönüştürülmesi gerekiyor birçok araştırma yapıyorsunuz, yurt dışında makaleler yazıyorsunuz ama hayata geçiremediğiniz sürece bunun hiçbir önemi yok” şeklinde konuştu.
Eskişehir’in şebeke suyu ile ilgili çok ciddi sorunları olduğunu belirten Prof. Dr. Çiçek şunları söyledi:
“Çeşmelerimizden akan suyumuzun kalitesi ile ilgili çok ciddi sorunlarımız var. İnsanlarımız bu suyu yemekleri dahil her türlü işlerinde mecburen kullanıyor. Bu nedenle Porsuk Çayı’nda düzenlenme yapılması gerekiyor. Eskişehir’de tüm nüfusu ilgilendiren tek ortak sorunu çözmek ile ilgili projelerimiz hazır. Önce sağlıklı bir şebeke suyu kullanımını şehrimize kazandırmalıyız. Bununla birlikte Kırka, Seyitgazi, Mahmudiye ve Çifteler yöresinde ise yüzey suları, kuyu suları ve içme sularında ve tarla topraklarında bor ve arsenik kirliliği var, zehir saçıyor. Ayrıca, ekoteknolojik çözümlerle Eskişehir’in çevre planlamalarının ivedilikle ele alınıp çözümlenmesi gerekiyor” dedi.
Ziyarette TÜMSİAD Yönetim Kurulu üyesi Hasan Demirci ve İletişim Komisyonu Başkanı Sinan Polat da hazır bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof.dr. Arzu Çiçek TÜMSİAD’ı Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN