Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Prof. Dr. Arzu Çiçek’ten Ziraat Odalarına Ziyaret

Giriş Tarihi: 12.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Prof. Dr. Arzu Çiçek’ten Ziraat Odalarına Ziyaret
Ak Parti Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Arzu Çiçek, Odunpazarı ve Tepebaşı Ziraat Odası başkanları ve yönetim kurulu üyelerini makamlarında ziyaret etti.
Ziyareti sırasında; Eskişehir’deki ziraat, su ve toprak kirliliği ile ilgili çalışmalarından bahseden Prof. Dr. Çiçek “6 dakika havasız, 6 gün susuz, 60 günde yiyeceksiz yaşanılabilir. Yaşam için gerekli bu maddelere karşı tolerans sınırımız var. Eskişehir, ilçeler ve köylerle ilgili sıkıntılarımız belli. Sulama sularındaki kirleticiler ve zirai ilaç dediğimiz pestisitler bilinçli kullanılmadığı için toprakta kirlilik gittikçe artıyor. Bununla ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz” şeklinde konuştu.
Organik tarımın temel ilkelerinin uygulanmasında geniş ve temiz alanlara ihtiyaç olduğunu belirten Prof. Dr. Arzu Çiçek, “Komşu tarlada konvansiyonel tarım yapıldığında sizin organik tarım yapmanız mümkün değil, ayrıca, nöbetleşe ekim, özellikle toprağa azot bağlayan baklagillerin tarla içlerine ve kenarlarına ekilmesi oldukça faydalı. Bununla birlikte, kimyasal ilaç ve gübre yerine doğal organizmalar ve materyaller kullanılmalı” dedi.
Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Şen ve Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan ise, ziyaretten memnun olduklarını dile getirerek, üreticilerin sıkıntılarından ve çözüm önerilerinden bahsettiler. Şen ve Buluşan, tarım ülkesi olan Türkiye’de üreticilere mutlaka destek verilmesi gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof. Dr. Arzu Çiçek’ten Ziraat Odalarına Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN