Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali Baba’nın Masal Çiftliği Miniklere Orman Kazandıracak

Giriş Tarihi: 23.3.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 15:26
ECE Türkiye tarafından yönetilen Espark Alışveriş Merkezi’ne kurulan ve çocukları doğal yaşam ile buluşturan ’Ali Baba’nın Masal Çiftliği’’ne katılım sağlayan minikler adına 500 fidanı Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’na (TEMA) bağışlayacak.
“İnsan Doğaya Dönüyor” sloganı ile kurulan ilk tematik çiftlik olan ’Ali Baba’nın Masal Çiftliği’, her gün minik ziyaretçilerine doğal yaşam imkanı sunuyor. Çocuklar tematik alanda tarlaya tohum ekip kuyudan su çekiyor, domates, biber, patlıcan yetiştirip tarla sulayabiliyorlar. Ali Baba’nın Çiftliğindeki, inek ve koyunlarla vakit geçirerek süt sağan ve kümesteki folluklardan yumurta toplayan minikler, atların sırtına yüklenen küfelerde hem odun taşıyıp hem de gezinti yapabiliyorlar.
21 Mart’ta başlayan ve 9 gün boyunca minik ziyaretçilerini ağırlayacak olan tematik çiftlik, aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi özelliği de taşıyor. Etkinliğe katılım gösteren minik çiftçiler adına toplam 500 adet ağaç fidesi TEMA Vakfı’na bağışlanarak ilgili vakfın saha ağaçlandırma çalışmasına destek oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Baba’nın Masal Çiftliği Miniklere Orman Kazandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN