Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Atık Pil Eğitimi

Giriş Tarihi: 25.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından atık piller konusunda Belediye Başkanlığı Eğitici Eğitimi gerçekleştirecek.
Atık pilleri, çevreyi kirletmeyecek şekilde toplamak ve bertaraf etmekle yükümlü tek kuruluş olan TAP Derneği’nın, 26 Mart Perşembe günü saat 14:00’da Ergin Orbey salonunda gerçekleştireceği toplantıyla eğitimcileri Atık Piller konusunda bilgilendirecek. TAP Derneği Teknik ve Eğitim Sorumlusu Seyhan Öz Ulucan, şimdiye kadar yapılmış olan çalışmalar ve edinilen tecrübeler ile atık pil toplama hususunda en çok verimin okullardan alındığını belirtti. Atık pillerin toplanmasında sürekliliğin sağlanması için ilk önce eğiticilerin eğitilmesi gerektiğini ifade eden Ulucan, “Atık pillerin toplama miktarlarının arttırılması ve toplama işlemlerinin verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlamak üzere özellikle belediyeler ile çalışmalarımızı titizlikle sürdürmekteyiz. Şu ana kadar Türkiye çapında 16’sı Büyükşehir olmak üzere toplam 527 belediye ile işbirliği halindeyiz. Bu sayı her gün artıyor. Belediyelerin yanı sıra teknomarketler ve zincir marketlerle de toplama çalışmalarımız devam etmektedir. Ancak bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda, okullardan aldığımız desteğin oldukça büyük olduğunu gördük. Bu kapsamda eğiticilere eğitim vererek, daha büyük kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz. Düzenlediğimiz toplantılarda atık pillerin çöplere karıştırılmaması ayrı toplanması gerektiğinin önemini anlatarak, bertaraf ve geri dönüşüm konusunda bilgiler veriyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar sayesinde öğrencilerden aldığımız desteğin zaman içerisinde artacağına inancındayız“ diye belirtti.
Pilin doğaya bırakılması halinde çevreye ve yer altı sularını kirletebileceğini belirten TAP Derneği Teknik ve Eğitim Sorumlusu Seyhan Öz Ulucan Türkiye’de atık pillerin ayrı toplanması konusundaki bilincin her yıl artan bir ivme ile devam ettiğini, toplanan tek kullanımlık pillerin bertaraf edilmek üzere uygun şartlarda depolandığını, şarj edilebilir pillerin ise geri dönüşüme yollandığını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir’de Atık Pil Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN