Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayaline Şimdilik Sahnede Kavuştu

Giriş Tarihi: 27.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Hayaline Şimdilik Sahnede Kavuştu
Kırka Şehit Halil Kara Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Gülhan Çam, hayali olan orman mühendisliğine, şimdilik gerçek manada olmasa da düzenlenen tiyatro oyunuyla kavuştu.
Lise öğrencileri tarafından sahnelenen ’Orman Köyünde Kaymakam’ oyununun baş rollerinde, tek hayali orman mühendisliği olan ve daha önce yayınlanan haberlerde ismini duyuran Gülhan Çam oldu. Rolünü en iyi şekilde oynayan Çam, izleyenlerden tam not aldı. Tiyatrodaki bir sahnede; kaymakam işçilerin yanına gelip ‘Kolay gelsin’ dediğinde işçiler, istiflerini bozmadan cevap verirken, ormancı geldiğinde hepsi hizaya girerek ne kadar güzel ağaç diktiklerini göstermek için çabaladılar. Ormancı, kaymakama ağacın, ormanın ne kadar kıymetli olduğunu ormanda gezerek anlattı ve ormanda sadece ağaçların olmadığını, birçok hayvana da yuva olduğunu belirtti. Ormancı kaymakama mis kokulu çam ağaçlarının arasında dağ çayı ikram ettiğinde, çavuş yanlarına gelerek, kaymakama, ’’accık daha okuyup da ormancı olamadın mı, a kaymakamım?’’ diyerek ormanı koruyanın ne kadar değerli olduğunu esprili şekilde dile getirdi. Tiyatronun sonunda kaymakam da görev yaptığı m��ddetçe ormanların korunup, kollanması, yeşilin bin bir tonunun memleketi süslenmesinin tek amacı olduğu dile getirerek ormancının yanından ayrıldı. Tiyatro oyunu izleyenleri tatlı bir tebessüme iterken öğrencilerin verdiği mesaj da yerinde oldu.
Oyundan sonra hayali orman mühendisi olmak olan Gülhan Çam’ın yanına gelen Seyitgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Avcı ve Kırka Orman İşletme Şefi Harun Akyürek, Gülhan Çam’ın bu hayalini gerçekleştirmesi için her türlü imkanı sağlayacaklarını ifade ettiler.
Öğretmenler, öğrenciler ve velilerin de izlediği oyun sonunda katılımcılara, öğrencilerin hazırladığı ve içinde ormancılık ve doğayla ilgili mesajların yer aldığı şeker ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayaline Şimdilik Sahnede Kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN