Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memur-sen İl Divan Toplantısını Yaptı

Giriş Tarihi: 29.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Memur-sen Eskişehir İl Divan Toplantısını Yaptı
Memur-Sen İl Divan Toplantısı, konferedasyona bağlı sendikaların yöneticileri ve üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Memur-Sen Eskişehir İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Muammer Karaman, Memur-Sen’in üye sayısının yaklaşık 20 bine yaklaştığını belirterek, Memur-Sen’in büyük bir aile olduğunu söyledi. Üye sayılarını eleştirenlere yanıt veren Başkan Karaman, “O zamanki Türkiye’de nasıl bir demokrasi olduğunu herkes biliyor. Başörtümüz, taktığımız yüzük bile problem oluyordu. Antidemokratik ortamda Memur-Sen sayısının az olması normaldi. Bizi eleştirenlere diyoruz ki "o dönemde sizin sayınız neden tavan yaptı" asıl siz bunların cevabını verin. Memur-Sen’in sayısının bu denli artmasının nedenlerinin başında millete yakın milletin yanında olmasından geliyor. Darbenin tanklarıyla bakmak ile milletin yanından bakmak başkadır” dedi.
Yeni Anayasa taleplerinden söz eden Karaman, şöyle devam etti:
"Biz yeni Anayasa istiyoruz. Palet izi, dipçik izi olan Anayasa’dan kurtulmamız gerekir. Devleti yönetmeye talip olanlar bunu fark etmeli ona göre davranmalıdır. Vesayet odaklarına emanet etmeyecek Anayasa’ya ihtiyacımız var. Bağlı sendikalarımızın Eskişehir Şubeleriyle beraber il divanımızı gerçekleştiriyoruz. Hep birlikte Memur-Sen olarak bu şehre bu ülkeye dair söylemek istediklerimizi buradan kamuoyuna ifade etme imkanı bulacağız. Kendi iç meselemizi içimizde tartışacağız, değerlendireceğiz.”
Toplantıda ayrıca sendikaların yaptıkları çalışmalar, yaşadıkları sorunlar gibi pek çok konu konuşuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memur-sen Eskişehir İl Divan Toplantısını Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN