Köy Enstitüleri ’Aydınlanma Onur Ödülü’ Bu Yıl Başkan Büyükerşen’e Verilecek

Giriş Tarihi: 30.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Köy Enstitüleri ’Aydınlanma Onur Ödülü’ Bu Yıl Başkan Büyükerşen’e Verilecek
Yeni Kuşak Köy Enstitüleri (YKKED) Başkanlığı görevine yeniden seçilen eğitimci Ayhan Türkseven, ’’Aydınlanma Onur Ödülü’’ nün bu yıl Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e verileceğini söyledi.
YKKED Eskişehir Şubesinin 2. olağan kongresi Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür Merkezi’nde kalabalık üye topluluğunun katılımıyla gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Dr. Mete Günay’ın divan başkanlığında gerçekleştirilen kongrede, başkan Ayhan Türkseven üyelere derneğin faaliyet raporunu okudu. Türkseven, ’’Aydınlanmanın öncüsü olan Köy Enstitülerinin her yıl bir aydın kişiye ’Aydınlanma Onur Ödülü’ veriliyordu. Daha önceki yıllarda, ’Aydınlanma Onur Ödülü’ merhum Türkan Saylan, İlhan Selçuk ve Yaşar Kemal’a verildi. Şubemizin önerisi ile bu yıl ’Aydınlanma onur ödülü’, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e törenle verilecektir ve bunun onurunu yaşıyoruz’’ dedi.
Yapılan olağan kongrede yeniden Ayhan Türkseven güven tazeledi. Türkseven’in başkanlığındaki dernek yeni asil yönetim kurulu üyeliklerine; İlyas Kücükcan, Muharrem Kubat, Erdal Gazi Erol, Hülya Yılmaz, Yaprak Eryılmaz, Nermin Güzle. Denetleme kurulu asil üyeliklerine; Bülent Arıkan, Feyyaz Uysal, Mevlüt Kara, Disiplin kurulu asil üyeliklerine: Yüksel Yüksel, Abidin Cura ve Kemal Kazan seçildiler. Genel Merkez Kurul Delegeleri ise, Dr. Mete Günay, Hüseyin Bilecan, İsmet Küçükcan, Mücella Tetik, Hakkı Kurt ve Mevlüt Kara olarak seçildiler.
Dernek kurucu üyelerden Murat Kahyaoğlu’nun önerisi ve genel kurul üyelerinin oy birliği ile, YKKED Eskişehir Şubesi Başkan Yardımcısı İlyas Küçükcan’a da, törenle ’’Onur Belgesi’’ verilmesi kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köy Enstitüleri ’Aydınlanma Onur Ödülü’ Bu Yıl Başkan Büyükerşen’e Verilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN