Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Miniklerin ’Ormanı Koruyan Hayvanlar’ Tiyatro Gösterisi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 06:20
Miniklerin ’Ormanı Koruyan Hayvanlar’ Tiyatro Gösterisi
1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu öğrencileri, Orman Haftası nedeniyle “Ormanı Koruyan Hayvanlar” adlı tiyatro gösterimi sundu.
Okulun çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen programa; Vali Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, Vali Yardımcısı Günhan Yazar ve eşi Ülkü Yazar, Odunpazarı Kaymakamı A. Selim Parlar, öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen tiyatro sonrası duygularını dile getiren Vali Tuna, öğrencileri cani gönülden kutladığını söyledi. Böyle güzel ve anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapan Okul Müdürü Nurettin Ateş’i, öğretmeleri ve okul aile birliğini tebrik eden Vali Tuna, “Bu yaşlardaki çocuklarımıza çevre bilincini ve çevreye karşı olan duyarlılığı kazandıracak bu tür etkinliklerin, örnek olması açısından daha çok yapılmasını diliyorum” dedi.
Çevreye karşı olan bilinci çocukların tiyatrolu bir şekilde anlatmasının önemine vurgu yapan Vali Tuna, “Her türlü iletişim yollarını kullanarak çocuklarımızı, bu ülkeye, bu vatana toplumsal sorunlara duyarlı ve her konuda bilinçli, faydalı ve birbirlerinin haklarına saygılı bireyler olarak yetiştirmek bizim en temel vazifelerimizdendir. Bu konunun bilincinde ve bu konunun doğrultusunda çalışan bütün eğitimcilerimizi, öğretmen ve idareci arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek bizim görevimizdir” diyen Vali Tuna, ormanların gelecek nesillere aktarılması notasında herkesin bir sorumluluğu olduğuna vurgu yaptı. Yapılan bu tür etkinliklerle çocuklarda belli bir bilincin oluşacağını aktaran Vali Tuna, bu yaşlardaki çocuklara verilen eğitimin önemine dikkat çekti. Vali Tuna, sözlerinin sonunda etkinliği hazırlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
Okul Müdürü Nurettin Ateş ise, yürüttükleri bu proje ile geleceğin teminatı olan çocuklara çevre bilincini, doğa sevgisini, ağaç ve orman sevgisini kazandırmak olduğunu ifade etti. Konuşmaların ardından Vali Tuna ve eşi Pervin Tuna, hafta nedeniyle “Bir Ağaç Olsam Ben” adlı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
Daha sonra Vali Tuna ve eşi Pervin Tuna, Vali Yardımcısı Günhan Yazar ve Ülkü Yazar ile Odunpazarı Kaymakamı A. Selim Parlar, öğrencilere günün anlamına uygun çeşitli hediyeler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miniklerin ’Ormanı Koruyan Hayvanlar’ Tiyatro Gösterisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN