Arkadaşları Gözaltına Alındı, O Gözyaşlarına Boğuldu

Giriş Tarihi: 1.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
İl Emniyet Müdürlüğü önünde DHKP-C operasyonunu protesto eden 6 kişi gözaltına alındı. Arkadaşlarının gözaltına alındığını gören bir kadın ise gözyaşlarına boğuldu.
Sabah saatlerinde DHKP-C’ye yönelik yapılan operasyon kapsamında Eskişehir’de 5 kişi, evlerinde arama yapılarak gözaltına alınmıştı. Bunun üzerine Halk Cephesi üyesi 6 kişi de, operasyonu protesto etmek için İl Emniyet Müdürlüğü önünde toplandı. Çeşitli sloganlar attıktan sonra basın açıklaması yapan grup, daha sonra oturma eylemi başlattı. Emniyet Müdürlüğü kapısı önünde oturma eylemi yapan gruba bir süre sonra çevik kuvvet ekipleri müdahale ederek, gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bulunan bir minibüse bindirilen 6 kişi, sağlık raporlarının alınması için Eskişehir Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
Öte yandan grup üyelerinin bir arkadaşı ise, 6 kişinin minibüse bindirildiği sırada arkadaşlarıyla diyaloga geçmek isterken çevik kuvvet ekipleri kalkanlarıyla engel oldu. Daha sonra gözyaşlarına boğulan kadını avukatlar teselli etmeye çalıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arkadaşları Gözaltına Alındı, O Gözyaşlarına Boğuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN