Türkiye'nin en iyi haber sitesi

400 İlköğretim Öğrencisine Orman Ve Doğa Sevgisi Aşılandı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
400 İlköğretim Öğrencisine Orman Ve Doğa Sevgisi Aşılandı
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi ve Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde, Orman Haftası nedeniyle bir eğitim düzenlendi.
Eskişehir Orman İşletme Müdür Yardımcısı Abdullah Bardakçıoğlu tarafından etkinlik merkezi üye çocuklarına orman, ormanın fonksiyonları ve çevre bilinci sunu ve çizgi film eşliğinde anlatıldı. “Her Çocuk Bir Fidan” adıyla Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi’nde gerçekleşen seminere, okul çalışmaları kapsamında etkinliklerine devam eden İsmet İnönü, Meserret İnel, Milli Zafer, Suzan Gürcanlı ve Süleyman Havva Kamışlı İlkokulu’ndan 400 çocuk ve sınıf öğretmenleri katıldı.
Orman İşletme Müdür Yardımcısı Abdullah Bardakçıoğlu, ormanın tanımı, ALO 177, fidan dikimi, orman yangınları, çevre kirliliği ve küresel ısınma konularında bilgi verdi. Kısa filmler ve hareketli görüntülerle verilen bilgilerin yanı sıra, çocuklar orman andını birlikte söylediler. Çocuklardan gelen sorular cevaplandı. Ağaçları, doğayı, ormanı korumaları istendi ve herkesin bu konuda çaba göstermesi için söz alındı. Eğitim, ayrı ayrı gruplara 3 kez tekrarlandı. Eğitimin son bölümüne İşletme Müdürü Akın Akman da katılarak çocuklarla birlikte “Orman Andını” söyledi.
Günün anısına Abdullah Bardakçıoğlu’na, vakıf kurucusu Suna Kıraç’ın "Ömrümden Uzun ideallerim Var” kitabı hediye edilerek, Orman Bölge Müdürlüğü’ne desteklerinden dolayı teşekkür edildi.
TEGV-Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde geçen haftada Muttalip ağaçlandırma sahasına fidan dikilmiş, TEGV 20. Yıl Hatıra Ormanı oluşturulmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
400 İlköğretim Öğrencisine Orman Ve Doğa Sevgisi Aşılandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN