Tarım Fuarı Açılış Töreni Yapıldı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Tarım Fuarı Açılış Töreni Yapıldı
Expo Link Fuarcılık tarafından 5’incisi gerçekleştirilen “Tarım Fuarı” açılış töreni yapıldı.
Çamlıca Kapalı Pazar Yeri’nde gerçekleşen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Expo Link Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan, yaptığı konuşmada, tarım fuarının 5’incisini yapıyor olmanın ayrı bir gurur olduğunu söyledi. "Demek ki başarılı olabildik ki 5’incisini yapıyoruz" diyen Erdoğan, “Arzu ettiğimiz seviyenin üzerine çıkabilmek için gayretlerimiz var. Birincisinde yaşadığımız zorlukları o dönemlerde yaşayan yetkililerimiz iyi bilirler. ’de bir fuar alanına ihtiyacımız var. Eskişehir’de bir kapalı alan aradık. Tepebaşı Belediye Başkanımıza bu kapalı alanı tahsis ettiği için teşekkür ediyorum. Böylelikle bir fuarı da gerçekleştirmiş bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.
Eskişehir’de bir fuar alanının olmayışının üzüntü verici olduğunu kaydeden Erdoğan, bir de müjde verdi. Erdoğan, “Ticaret Odası Başkanımız beni aradı ve dediler ki biz fuar alanı ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bunun için bir çalışma başlatacağız. Bir proje hazırlanmış ve son aşamaya gelindi. Projeyi belli bir noktaya getirdiler ki inanıyorum ki birkaç ay içerisinde ihalesi de olur” diye konuştu.
Etkinlikte ödül töreni de yapıldı. En iyi kadın çiftçi ödülü Reyhan Gümüş’e, Hayvancılık Dalında Örnek Üreticilik Ödülü Şükrü Ön’e, Bitkisel Üretim Dalında Örnek Üretici Ödülü’ de Sabahattin Şenbuz’a verildi.
Ödüllerin dağıtılmasının ardından açılış kurdelesi kesilerek fuar alanı gezildi. Organizasyona Eskişehir Vali Yardımcısı Hamdi Bilge Aktaş, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Rıdvan Akpolat, ETO Başkanı Metin Güler, AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü ile çok sayıda davetli katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım Fuarı Açılış Töreni Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN